Бабин Яр…..Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл.

Після Другої світової війни назва київського яру стала символом людської трагедії. Так історично склалося, що Бабин Яр і в Україні й у світі втілює значно більше, ніж географічна назва та одна з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни. У літопису глобальної єврейської Катастрофи (Шоа), саме з цією київською місцевістю пов’язують початок Голокосту в Європі, хоча насправді хвиля розстрілів котилася до Києва від самого кордону.

Київ став першим великим містом, цілком «вільним від євреїв». Саме в Бабиному Яру  розстріляли майже все єврейське населення міста.

У період окупації Києва  німецькими військами з 19 вересня 1941 р. по 6 листопада 1943 р. стратили майже 200 тисяч осіб. Бабин Яр був місцем масових страт і поховань, він став величезною братською могилою, де тільки згідно з офіційними  даними загинуло більше ста тисяч осіб – військовополонених, євреїв, циган, комуністів, підпільників, моряків Дніпровського загону Пінської військової флотилії, партизанів, націоналістів, заручників…

Студенти  та викладачі  нашого коледжу також долучилися до вшанування пам’яті жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації України. 28-30 вересня 2016 року  в коледжі проходили різні заходи у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру: історичні читання, уроки пам’яті «Бабин Яр: без права забуття», презентації, радіогазети, фотоекспозиції, виховні години.

Час може зарубцювати рани. Та він безсилий загасити нашу пам’ять. Шовінізм і ксенофобію не можна перемогти лише силовими чи чисто політичними методами. Боротьба з цим злом проходить через душі людей. Крапку може поставити лише перемога людського розуму та волі.