Учителі, які готують майбутніх колег

 Статтю взято з газети “Голос України”  2019.
Учителі, які готують майбутніх колег

Угорі студенти Богдан Нечаєв, Аня Вовк, викладач Леся Омелянчук, студент Ілля Скрипничук, директор Людмила Семененко, викладачі Тетяна Шевчун, Євген Томіленко, Світлана Чечель.

Сидять: Ольга Гоголюк, Світлана Дремлюк, Наталія Галич.

За майже сторічну історію закладу здобули дипломи приблизно 30 тисяч учителів початкової школи, технічної й обслуговуючої праці.

У Корсунь-Шевченківському педагогічному коледжі імені Тараса Шевченка навчаються 488 студентів.

Серед випускників коледжу — науковці, керівники навчальних закладів, відомі педагоги. Майже третина нинішніх педагогічних кадрів коледжу — його ж вихованці. Як директор Людмила Семененко, кандидат філософських наук, і Наталія Галич, кандидат історичних наук, завідувачка навчально-методичної лабораторії.

У день професійного свята оберемки квітів дістануться Світлані Дремлюк, ветерану коледжу, педагогу з більш як 30-річним стажем. Світлана Павлівна викладала українську та англійську мови, завідувала навчально-методичною лабораторією, але й нині чи не щодня приходить до коледжу. Разом зі студентами мудра наставниця постійно готує для місцевого радіо передачу «Студентський вісник», свій авторський цикл «Поговоримо про виховання дітей» та матеріали про ветеранів коледжу.

Із особливим почуттям вдячності й глибокої поваги відгукується про Світлану Павлівну викладач біології Ольга Гоголюк.

Для Наталії Галич Світлана Дремлюк — взірець вимогливості й добросердечності.

Ветеран педагогічної ниви не припиняє повторювати студентам, що майбутньому вчителю треба мати глибокі знання і вміти передавати їх. «А ще молодшим колегам і студентам раджу: не зупиняйтесь, збагачуйтесь знаннями щодня, все життя. Учитель припиняє бути вчителем, коли припиняє вчитись».

Ці уроки добре засвоїла викладач англійської мови Тетяна Шевчун:

— По професійні поради звертаюся до старших наставників Світлани Дремлюк, Катерини Сизоненко, Тетяни Березівської. Це цілі криниці вчительської мудрості! Своїх студентів спрямовуємо на здобуття глибоких знань, оволодіння методикою викладання, формуємо патріотизм, національну гідність, порядність і людяність, за які, по суті, й цінують учителя.

Цього року Тетяна Шевчун випустила «свою» групу з 27 осіб. 16 із них одержали дипломи з відзнакою, а 26 вступили на навчання до університетів.

Колегу підтримує викладач педагогіки, випускниця коледжу Світлана Чечель:

— Завжди буду вдячна Світлані Дремлюк та Вірі Іщенко за їхні настанови й поради все життя розвиватися. Своїм студентам повторюю: без любові до дітей, розуміння їхньої психології, молодих душевних емоцій вчитель не відбудеться. Найбільша нагорода, коли в коледж телефонують із котроїсь зі шкіл й сердечно дякують.

У підготовку фахових вчителів нової української школи віднедавна робить внесок і Євген Томіленко, випускник коледжу, нині фахівець із цивільного захисту, історик за фахом, який 27 років віддав службі у Збройних Силах України і пройшов горнило АТО.

— Усе життя пам’ятатиму уроки життя від моїх колишніх педагогів Віри Іщенко, яка підкорювала добротою і фундаментальними знаннями; Світлани Дремлюк, котра вимагала знань, Олександра Магери, який мудро і винахідливо займав увесь вільний час хлопців… Тепер настала моя черга ділитись життєвим досвідом. Тому часто розмовляю з юнаками і дівчатами про любов до рідного краю. Раджу не кидати погляди за кордон, а працювати вдома.

Узагальнює погляди на педагога, який навчає майбутніх вчителів, директор коледжу Людмила Семененко:

— Вимоги до освіти з розвитком суспільства зростають, а ми прагнемо не тільки встигати, а й випереджати їх, готуючи фахових вчителів, які були б здатні працювати на сучасному рівні. Коледж дає не лише ґрунтовні знання, а й гідний загальний розвиток. Кожен студент індивідуально залучений до занять спортом, образотворчим мистецтвом, співом чи хореографією — в чому свій талант відчуває, щоб згодом у школі вести гуртки, розвивати здібності й таланти дітей. У коледжі концентруються найталановитіші, найкреативніші й творчі педагогічні кадри.

Людмила Моренко