На виконання документів і рекомендацій щодо застосування державної мови, з метою практичної реалізації ст. 10 Конституції України щодо розвитку і розширення сфери функціонування української мови як державної в усіх сферах життя суспільства, з 30 жовтня в педагогічному коледжі традиційно проходила декада української мови і літератури, присвячена Дню української писемності та мови.

Мета проведення декади української мови і літератури – підвищення інтересу студентів до вивчення української мови і літератури не лише на уроках, а й у позааудиторний час; формування національної самосвідомості, розвиток студентської творчості; виховання поваги до рідної мови, художнього слова як національного духовного багатства українського народу.

Протягом декади традиційно в бібліотеці і у вестибюлі коледжу оформлено виставки, книжкові вернісажі науково-популярної, публіцистичної і художньої літератури:

  • з історії української мови;
  • українська мова – національна мова українського народу;
  • 160 років від дня народження і 100 років від дня смерті І.Я.Франка;
  • творчість І.Я.Франка.

В академгрупах проведено літературні читання поезій Т.Г.Шевченка,

І. Я.Франка, відвідано районну бібліотеку (презентація «Дню української писемності і мови присвячується»).

В День української писемності та мови прочитано радіогазети, присвячені вшануванню пам’яті Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Виховні години у академгрупах («Лауреати Національної премії

ім. Т.Г.Шевченка», «160-річчю І.Я.Франка присвячується», «Поезії великого Кобзаря») сприяють піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури.

Традиційно 9 листопада студенти, викладачі та працівники закладу писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, присвячений Дню писемності та мови (87 осіб).

Проведено конкурс на кращого читця поезій І.Франка, Т.Шевченка.

Переможцями конкурсу читців визнано:

Шкворець Тетяну Олександрівну (13 група),

Багінського Павла Геннадійовича (14 група),

Руду Ксенію Дмитрівну (22 група),

Лисуна Ярослава Миколайовича (14 група),

Даценко Дарину Валеріївну (22 група),

Лавренко Людмилу Олександрівну (12 група).

Щорічно у коледжі проводиться перший етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка. Перемогу в цьому році одержали:

Гонда Людмила Романівна, 21 група (викладач Касяненко Л.М.);

Антоненко Любов Олександрівна, 42 група (викладач Смілянець Н.М.);

Черепанова Катерина Сергіївна , 31 група (викладач Кодола І.М.)

Переможцями загальноколеджного етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика стали:

Дуброва Неля Сергіївна, 33 група;

Долиненко Діана Олександрівна, 22 група;

Маметова Катерина Павлівна, 43 група (викладач Сизоненко К.О.)

9 листопада у навчальному закладі проведено виставку картин за творчістю Т.Г.Шевченка та радіогазету «Тарас Шевченко – художник» (викладач Артеменко Л.М., студентка 31 групи Дробот Карина Сергіївна).

У СЗШ №1 м. Корсуня-Шевченківського (2-Б клас, вчитель Штомпіль Н.Л., методист Сизоненко К.О.) проведено відкритий урок читання з використанням сучасних інноваційних технологій (студентка 43 групи Якубенко В.В.) .

Студенти 23 групи (викладач Тарасенко Л.Л., бібліотекар

Кравченко М.В. провели літературно-мистецький захід, присвячений творчості І.Драча).

Підготовлено змістовну тематичну літературну газету, присвячену пам’яті І.Я.Франка (викладач Касяненко Л.М.).

Студенти педколеджу відвідали виставу у Київському драмтеатрі   ім. І.Франка. Проведено цикл радіогазет з метою популяризації української мови у студентському та педагогічному колективі, для забезпечення підвищення рівня володіння державною мовою (Смілянець Н.М., Сизоненко К.О.)

Викладачі, студенти, працівники коледжу протягом декади спілкувались лише українською мовою, з дотриманням культури мовлення, дбаючи про виконання мовного законодавства України (Лист МОН №1/9-542 від 07.10.2016 р.).