П’ятниця, 20 лютого 2015 10:36

Вчаться  любити Україну у Василя Симоненка

Газета «Черкаський край»

У Корсунь-Шевченківському  педагогічному  коледжі в рамках Року Василя Симоненка на Черкащині  відбулися  науково-практична конференція та Симоненківські  читання.

Майбутні педагоги стали учасниками  літературно-мистецької  години «Живе  лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює  життя».  Зі  сцени звучали пристрасні й пророчі  вірші  поета, відбулась  прем’єра  пісні на слова Василя Симоненка «Україні», яку виконала автор музики Валентина Гринюк.
Коли вокальний ансамбль коледжу «Вербиченька» виконував  знамениті «Лебеді материнства», у багатьох на очах тремтіли  сльози. Під час літературно-музичної  години  присутні  глибше  ознайомилися з розвитком  особистості Василя Симоненка: звучали рядки з його  біографії, вислови про нього  відомих  українців, спогади  сучасників.
Заступник директора коледжу з виховної  роботи Людмила Тарасенко підкреслила:
— Василь Симоненко мав  настільки   потужну  громадянську  позицію, як ніякий  інший  український поет сучасності. І саме  його  поезія  вчить бути патріотами і по-справжньому любити  Україну.
Спостерігаючи за реакцією  студентів на цій  літературно-музичній  композиції, було видно, наскільки  вони  відчули  пристрасть і силу поетичного слова. А воно, як показало життя, завжди   актуальне, особливо сьогодні, коли йде  війна на Сході    України.

Людмила МОРЕНКО