За матеріалами газети «Черкаський край»
№10 від 05.02.2016 р.

СВІТЛАНА МАРУСЕНКО –
У ЗБІРНІЙ УРАЇНИ

Відразу важко повірити, що тендітні пальчики Світлани здатні послати 4-кілограмове ядро за чемпіонську відмітку в 16 метрів. Але це справді так: вихованка Корсунь-Шевченківської дитячо-юнацької спортивної школи за чотири роки зробила стрімку спортивну кар’єру.

 Дівчина вже має чимало престижних спортивних нагород. Торік у липні виграла молодіжний чемпіонат України з легкої атлетики і виконала норматив на чемпіонат Європи у Таллінні. У січні нинішнього стала кращою у штовханні ядра на традиційному київському турнірі «Різдвяні старти», її запросили на міжнародні легкоатлетичні змагання в Казахстан – і звідти привезла титул переможниці. Впевнено заявила про себе і 27 січня на командному чемпіонаті України серед дорослих, виборовши друге місце.

 — Увійти в збірну команду країни – мрія кожного спортсмена і велика честь,- каже Світлана. – Хочу потрапити до Олімпійської збірної! – ділиться вона амбітною мрією. І на наступні 4-5 років твердо знає, що буде головним у її житті.

Світлана закінчила педагогічний коледж ім.Т.Г.Шевченка, нині навчається в магістратурі університету ім. М.Драгоманова за спеціальністю «початкова освіта і практична психологія». Працює вихователькою гуртожитку педколеджу і продовжує інтенсивно займатися легкою атлетикою у ДЮСШ.

Її тренер Сергій Антонович Лисенко не приховує радості від успіху вихованки:
— В історії нашої ДЮСШ це перший випадок, коли вихованець став членом легкоатлетичної збірної України. Світлана не просто талановита, але й надзвичайно працьовита і наполеглива спортсменка. Вона здатна добитися справді олімпійських результатів, і я вірю у її велике спортивне майбутнє. Як тренеру мені приємно, що талановиту дівчину зажди підтримує у її спортивному зростанні меценат спорту генеральний директор                                 ТОВ «АгроРось» Петро Євич.
Виростити чемпіонів з несміливих дітлахів дуже непросто, тому щиро розділяємо з вихованцями радість їх спортивних перемог. Наша гордість – це і Артем Жицький – чемпіон України у штовханні ядра серед кадетів, юнаків та юніорів, срібний призер командного чемпіонату України 2015 року; і Сергій Чемерис — чемпіон України серед юнаків у стрибках у довжину; І Жанна Лисенко – чемпіонка України серед юніорів у штовханні ядра. Призерами торішнього чемпіонату України серед юніорів стали Аліна Скачко – у штовханні ядра та Руслан Литвин – у метанні молота.
Варто додати, що для самого Сергія Лисенка спорт став способом життя. Проводячи весь робочий час у легкоатлетичному манежі, тренер і сам підтримує високу спортивну форму. Торік він виграв чемпіонат України серед ветеранів у стрибках у довжину.

Людмила Моренко

8d742370d9c1622ee084f01a0038f614_XL