Хамфрі Дейві говорив: «Language is not only the vehicle of thought; it is a great and efficient instrument in thinking» – (Мова – це не лише засіб вираження думок; це величний та дієвий інструмент мислення). Студенти та викладачі нашого коледжу мали прекрасну нагоду переконатися у правдивості слів відомого англійського вченого, адже у період з 16 листопада по 27 листопада 2015 року у закладі тривала декада іноземних мов та зарубіжної літератури . На цілих десять днів ми поринули у атмосферу багатомовності і міжкультурного розмаїття, де кожен день відзначався якоюсь цікавою подією.

Вже традиційною подією в стінах нашого навчального закладу стало проведення конкурсу стінгазет з англійської мови.  Виставка проходила в навчальному  корпусі №2. Тема конкурсу: “День Подяки.” Більше 20 стінгазет прикрасили педколедж цього року. Яскравими барвами, малюнками, фотографіями привертали вони увагу студентів, викладачів і гостей коледжу. Пізнавальні статті, різноманітні інформативні матеріали,  факти підтримували зацікавленість і викликали жваве обговорення. Такі конкурси стимулюють вивчення іноземної мови і сприяють розвитку сучасного світогляду в студентів.

Студенти  43 групи  одні з найактивніших, креативних і веселих у нашому закладі.  Такий висновок напросився сам собою після відвідин 26 листопада  свята з нагоди Дня Подяки, організованого активними студентами групи та керівника академічної групи Заграй Наталії Анатоліївни. Святковий концерт був пронизаний голлівудською тематикою: червона доріжка, вишукані наряди виступаючих, вручення «Оскара» і численних призів … А стільки жартів і смішних сценок, придуманих і зіграних студентами 43 групи,  давно не доводилося чути і спостерігати. До речі, студенти  ще й співають чудово, а для «пікантності» вокальним номерами самі придумали сюжети і зробили декорації для імпровізованих кліпів до пісень.

Конкурс «TAKING STEPS» був проведений серед студентів коледжу І-ІV курсів викладачем англійської мови Омелянчук Л.І.  Конкурс  «TAKING STEPS» прототип щорічного конкурсу закордоном  “Spelling Вee”. Мета конкурсу  – покращити словниковий запас студентів , розвивати навички правопису та правильного використання слів англійської мови, які будуть допомагати їм протягом всього життя.

І місце – Любченко Оксана – 12 група, Ретинська Аліна    – 13 група;

ІІ місце – Харитонова Анастасія – 13 група, Шулежко  Юлія – 13 група, Дзерин Оксана – 41 група;

ІІІ місце – Пилипенко Анна – 13 група, Венгерська Вероніка – 41 група, Ролько Дмитро – 32 група.

Свої уміння створювати інтелект-карти (одного з інструментів модернізації освіти, який допомагає у стислій та вербально-образній формі глибоко і міцно засвоювати навчальний матеріал) показали студенти 13 та 33 груп. Найкращі інтелект карти (Mind Map) були створені  13 групою.

Студенти коледжу 11,12,13,35 груп  вирішили допомогти іноземцям  зрозуміти, про що співається в українському гімні і чому він так надихає українців. Вони виконували гімн України англійською мовою.

Викладач  російської мови, Ткаченко Н.В., з метою збагачення словникового запасу студентів та виховуючи повагу до культури інших народів, провела  олімпіаду з російської мови та конкурс «Занимательная грамматика»

Переможці олімпіади з російської мови:

 І місце – Гончар Ірина – 33 група;

 ІІ  місце – Прядко Каріна – 32 група, Антоненко Любов – 32 група;

 ІІІ місце – Якубенко Злата   – 33 група, Гой Наталія – 33 група, Царенко Юна – 33 група.

Переможці конкурсу «Занимательная грамматика» з російської мови:

 І місце – Гончар Ірина – 33 група;

 ІІ місце – Дудла Тетяна – 33 група;

 ІІІ місце – Микитенко Анастасія – 32 група.

Викладачем французької та німецької мови (Градоблянська Н.В.) було проведено інтелект-шоу «Що ми знаємо про Францію?» (12,13 групи), краєзнавчий брейн-ринг «Незнайома знайома Німеччина» (12,13 групи), краєзнавча конференція «Традиції та культура франкомовних і німецькомовних країн» (33 група), презентація творчих робіт «Великі люди Франції та Німеччини» (23 група). Студенти отримали конкретні пошукові завдання, знайшли необхідну інформацію. Мета даних заходів сприяла збагаченню і розширенню культурного простору освітнього середовища, самовизначенні студентів в соціально-культурних формах життєдіяльності, проживанню ними ситуації успіху.

23 листопада для студентів І курсу було проведено літературний брейн-ринг (викладач Чеснова М.А.). Мета проведення – популяризація серед молоді читацької культури. Гра була напруженою і динамічною. Перемогу здобула команда 12 групи (капітан команди – Долиненко Діана) з рахунком 27/24. Студенти ІІ курсу взяли участь у конкурсі творчих літературних проектів. Кращими роботами визначено презентації студенток 24 групи – Початенко Яни «Красою Японії народжений» і Пріщенко Тетяни «Журавлі, яких людина шукає все життя». Зі студентами 25 групи створено booktrailer за твором Джорджа Орвелла “Скотоферма” (в оригіналі: “Animal Farm: A Fairy Story”). Метою такого відеоролику є пропаганда читання, привертання уваги до книги, яка є класикою світової літератури, за допомогою візуальних засобів. Це одна із форм роботи по забезпеченню якості освіти майбутнього педагога шляхом впровадження і входження до світового медіапростору.

Впродовж усього періоду декади іноземних мов  діяла виставка науково-методичних робіт викладачів, де були представлені методичні доробки з іноземної мови та світової літератури: інструктивні матеріали, методичні рекомендації, навчально-методичні посібники, статті, матеріали конференцій, у яких брали участь викладачі комісії.

Заходи було проведено на високому методологічному рівні і сприяли формуванню у студентів переконаності у важливості постійної роботи над власним професійним становленням.