Любіть Україну, як вірні сини,
Віддати життя їй готові,
Як юні сини, що життя віддали
Під Крутами всі, як Герої…
Василь Криволап

Чи потрібні нашій країні герої? Як відомо: «Хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього».  Саме тому ми повинні знати історію.  А наша  історія вмита кров’ю і сльозами. Однією з трагічних її сторінок є бій під Крутами, якому в цьому році виповнюється 98 років.
Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Битва стала символом героїзму та відданості державі Україна й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.
До цієї дати в педагогічному коледжі було проведено відкриту виховну годину: “Ми не схилили сонячне знамено…”. Головна мета заходу – ознайомлення молоді з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя. Активну участь у підготовці та проведенні заходу взяла 13 група педколеджу (керівник академгрупи Шевчун Т.М.):  готували повідомлення та презентації про бій під Крутами, декламували поетичні твори М. Оверковича, М. Луківа , В. Демченка, П.Тичини, М. Лавренка. Прозвучала пісня “Юним” Володимира Скоробського та “Балада про Крути” П.Дворського на слова М.Бакая. Наприкінці заходу присутні переглянули відеофільми: “Україна: забута історія” та “Крути. Молода кров”.
Всі присутні прониклися духом патріотизму, повагою до історичного минулого українського народу, до борців за національну незалежність нашої Батьківщини. Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.
29 січня  – це не лише день скорботи за юними героями, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати не можна.

 

Ретинська Аліна, студентка 13 групи