За матеріалами газети «Надросся»
№25 від 07.04.2015 р.

ФЕСТИВАЛЬ
Пісні, що пробуджують патріотизм

29 березня в районному будинку культури відбувся другий районний фестиваль-конкурс патріотичної пісні «Славою овіяна земля». У фестивалі взяли участь 35 учасників (вокальні ансамблі, солісти, дуети, тріо) з міста та сіл району.
Як і минулого року, фестиваль проводився у два етапи: перший – відбірковий. другий – Гала-концерт, де кращі виконавці та переможці подарували глядачам незабутні враження. Конкурсанти змагалися у кількох номінаціях. У номінації «Козацькому роду нема переводу» перемогу отримав дует у складі Сергія Лисенка та Ігоря Крота з м. Корсуня-Шевченківського. У номінації «За волю до перемоги» стала кращою наймолодша учасниця фестивалю Анастасія Шапран з міста. Корсунчанка Вікторія Лисенко перемогу виборола у номінації «Сучасна патріотична пісня». Найкращу «Пісню рідного краю» заспівав вокальний ансамбль «Вербиченька» педагогічного коледжу, а у номінації «Пісня, обпалена війною» перемогу розділили між собою Руслана Коваленко, с. Комарівка, та вокальний ансамбль «Калина» Переможинського СК. За кращу авторську пісню нагороду отримав шендерянин Володимир Лисак, а його земляку Олександру Манчевському дістався головний приз фестивалю – Гран-прі.
В ході фестивалю на районній сцені вперше заявили про себе новостворені колективи. Так, з ініціативи начальника територіального центру Ірини Казимір діє ансамбль «Оберіг». У складі ансамблю виступають працівники тер центру, які обслуговують пенсіонерів, вивчають українські пісні, творять прекрасне. Власноруч придбані сценічні костюми та велике бажання дарувати радість людям підтвердили, які багаті на добро наші земляки.
Колектив «Вербиченька» педагогічного коледжу ім. Т.Г.Шевченка виступив на сцені районного будинку культури в оновленому складі. Цікаве аранжування, багатоголосся, чистота співу, сценічна культура – це результат постійної роботи колективу і, як наслідок, – перемога в номінації.
Організатори конкурсу-фестивалю висловлюють велику вдячність всім учасникам, які взяли участь у заході, та бажають творчого натхнення і нових здобутків. Слова вдячності адресують також депутатам міської ради та магазину «Корсунь-маркет» за спонсорську допомогу.

Леся Даценко,
методист РБК