Президенту України

Порошенку П.О.

Шановний пане Президенте України!

          Профспілковий актив Черкаської області напередодні відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю звертається до Вас, як до гаранта Конституції України, з приводу складного соціального стану працюючої людини, населення в Україні, відсутності реального соціального діалогу в державі та антисоціальних ініціатив уряду.

Черкащани, як і більшість українців, розуміють складність соціально-економічної ситуації в країні. Тому не тільки «затягли паски», але й максимально допомагають армії, вимушеним переселенцям із східних областей України.

Проте низка урядових ініціатив, які підтримані парламентом, прийняті без належного обговорення з профспілками та суспільством, і уже суттєво знизили доходи легального працівника, пенсіонера, студента.

У профспілковому середовищі викликає занепокоєння невідповідність між задекларованим європейським шляхом розвитку, нормами конвенцій МОП, ратифікованих Україною та урядовими ініціативами, а саме: ручним регулюванням Кабміном виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, забороною здійснення контролюючими органами перевірок з питань оплати та безпеки праці, реформуванням системи соціального страхування, введенням податку на нерухомість.

При заморожуванні заробітної плати, пенсій, стипендій ріст цін на життєво необхідні продукти харчування, послуги, ліки поставив більшу частину населення на межу виживання.

Профспілки підтримують Ваші зусилля, спрямовані на подолання корупції, і вбачають майбутнє нашої держави у відновленні економіки, розвитку малого та середнього бізнесу, справедливості оподаткування, легалізації трудових відносин та оплати праці, підвищенні життєвого рівня українців, побудові соціально справедливого демократичного суспільства.

Звертаємось до Вас, Петре Олексійовичу, з проханням сприяти налагодженню соціального діалогу між Урядом, роботодавцями та профспілками, укладенню нової Генеральної угоди, забезпечити гарантії неухильного дотримання Конституції України та законодавства у сфері праці.

 

За дорученням

профспілкового активу

Черкаської області

голова Федерації профспілок області                                     П.В.Шевченко

 

6.10.2014 р.                                      м. Черкаси