Aкт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу.

Цей день започаткований Європарламентом у 2007 році.

Україна в вересні 2010 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про заходи по боротьбі із торгівлею людьми, формально підтвердивши тим самим готовність до впровадження міжнародних стандартів та принципів в цій сфері.

Існування торгівлі людьми є тяжким порушенням прав і свобод людини, адже воно не лише принижує людську гідність, а й перетворює людину на раба, залежного від волі хазяїна. Суспільна небезпека торгівлі людьми як надзвичайно небезпечного злочину полягає в посяганні на найцінніші та невід’ємні права людини – право на повагу до гідності, на свободу та особисту недоторканість, свободу пересування і вільний вибір місця проживання.

18 жовтня у коледжі відбувся виховний захід для четвертокурсників «Торгівля людьми чи добровільне рабство», який підготували студенти 43 академгрупи. Захід був спрямований на усвідомлення молоддю знань про те, що найвищою цінністю будь-якої держави є життя, здоров’я, честь і гідність людини, її недоторканість та безпека. Були порушенні проблеми безпечної міграції та ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Психологом коледжу Попик О.О. було проведене психологічне заняття «Способи протидії тиску».