Шановні студенти!

17 листопада має особливе значення для студентів всього світу, адже це – Міжнародний день студента. Це свято зближує та об’єднує молодих людей усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності та активності, що не має меж та кордонів.

Студенти завжди були найбільш волелюбною, незалежною та свободомислячою частиною суспільства. Ідея власного свята завжди хвилювала їхні молоді душі. Міжнародне об’єднання студентської молоді зародилося в Європі наприкінці XIX століття. У 1893 році в Женеві був скликаний Міжнародний конгрес студентів-соціалістів, що прийняв рішення: установити і розвивати зв’язки між студентами різних країн. Істотний вплив на розвиток студентського руху зробили трагічні події осені 1939 року в Чехословаччині. Тоді,  17 листопада,  тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів заповнили вулиці міста, протестуючи проти гітлерівської окупації, але вони були арештовані німецько-фашистською владою (або розстріляні, або відправлені в концтабори).

Міжнародний день студентів був заснований у 1941 році в Лондоні на світлу пам’ять загиблих студентів Чехословаччини.

В Україні свято встановлено «…на підтримку ініціативи студентської молоді України…» згідно з Указом Президента України “Про День студента” від 16 червня 1999 р.

Сьогодні День студента є символічним об’єднанням студентів усіх факультетів і всіх навчальних закладів.

А тому, в  цей день бажаємо  всім  студентам   коледжу миру і добробуту, здоров’я і бадьорості,  щастя й успіхів у всіх   починаннях! Саме від Вас та Ваших вчинків, залежить майбутнє!

Адміністрація,  пофспілковий комітет та студентський парламент   педагогічного коледжу