До дня української вишиванки

Щорічно у третій четвер травня відзначається Всесвітній день вишиванки, покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Вишиванка для українців є справжньою національною святинею, яка символізує красу, міць, щасливу долю та родинну пам’ять.

Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря. Цей національний одяг носять чоловіки, жінки та діти.

Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років «День вишиванки» набув міжнародних масштабів.

Наразі географія свята Дня вишиванки охоплює понад 50 країн світу. Елементи української вишивки використовують визнані світові модельєри та будинки мод, наш традиційний одяг носять зірки світового масштабу.

День вишиванки – це не просто привід показати красу свого вишитого строю, а й можливість з гордістю сказати: «Я – українець/українка, це моя історія та культура, і я нею пишаюся».

До Дня вишиванки в бібліотеці Корсунь – Шевченківського педагогічного коледжу підготовлено книжкову виставку «Бережи українське – носи вишиванку», де представлені видання, які знайомлять з історією українського костюма, технікою вишивки сорочок, символізм кольорів у вишивці українців, види орнаменту та регіональний вплив на різноманіття візерунків.

Тож одягаймо  українські обереги-вишиванки й нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!