Місяць: Листопад 2014

МОВА – СЕРЦЕ НАШЕ

УКРАЇНСЬКА MOBA ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА B УКРАЇНІ I CBITI

 “Нації вмирають не від інфаркту, спочатку в них відбирають мову”. Ці слова Ліни Костенко та інші мудрі вислови про нашу рідну мову звучали під час відкриття першої студентської конференції на тему: Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і в світі”.

 

Подія відбулася в 25 листопада 2014 року в Корсунь-Шевченківському педагогічному коледжі ім.Т.Г.Шевченка і засвідчила глибоке розуміння її учасниками ролі української мови у самовизначенні нації, в історії країни та її майбутньому. Мета конференції – проаналізувати мовно-культурну ситуацію в Україні, розкрити шляхи всебічного розвитку української мови.

До оргкомітету конференції увійшли директор коледжу – кандидат філософських наук Л.М.Семененко, завідувач навчально-методичного кабінету – кандидат наук

Т.М.Маркотенко (в минулому науковець Луганського університету), завідувач бібліотеки коледжу С.Л.Бенеда, викладачі та бібліотекарі коледжу.

У читальному залі коледжу зібралися сту­денти та викладачі закладу. З вітальним словом до учасників конференції звернулися її ініціатор T.C. Маркотенко, С.Л.Бенеда, яка вела програму заходу, та викладач К.О.Сизоненко. Поетичне слово про роль рідної мови в житті людини промовили поетеса А.І.Жила та редактор газети “Корсунь А.Г.Савранська.

Виступи молодих науковців розпочав студент IV курсу В’ячеслав Крюченко, який здійснив дослідження на тему: “Формування і вплив української мови на національний світогляд”. Прозвучали доповіді викладачів коледжу. Затамувавши подих, студенти слухали виступи викладачів C.M. Рибченко на тему: “Лінгвоцид української мови” та H.M.Смілянець: “Мовна політика в Україні”. Цю тему розширила студентка IІ курсу Катерина Шуляк, яка дослідила сучасні статистичні дані щодо вживання української мови на теренах держави.

З виступів поставала страшна історія знищення української мови, яка тривала кілька століть, aле досі не всім відома. Дослідження давали відповіді на запитання, чому лише українську мову боялася Росія,’ чому знищу­вали українські книги (зокрема “Валуєвським указом” Ро­сійської імперії), чому українському поету тарасу Шевченку, геніальному носію національного коду свободи, царська влада забороняла творити навіть на засланні в пустелі.

У часи CPCP інтернаціоналізм трактувався як панівне становлення російської мови. Радянсько-імперська влада знищувала українську мову як чинник національної ідентичності і самоідентичності народу. Історія знищення нашої мови – це історія гноблення і знищення працелюбної, талановитої величної нації.

Подальша робота конференції була передбачена в секціях: “Сучасні питання мовної політики та мовної культури в Україні, “Мова як чинник національної самоідентифікації”, “Аспекти професійної комунікації в Україні і світі”, “Мовні чинники в сучасному освітньому процесі” та “Культура мовлення май­бутнього вчителя”.

Молоді науковці коледжу підготували цікаві виступи для роботи в секціях: “Мо­ва – душа народу”(Оксана Піскун, IV курс) – науковий керівник К.О.Сизоненко; “Українська мова у Франції” (Тетяна Бак, IІ курс), “Українська мова у Німеччині (Катерина Co-ловищук, IІ курс) – науко­вий керівник Н.В.Градоблянська; “Сучасні питання мовознавст­ва” (Аліна Вовченко, IІ курс), “Неоціненний скарб народу” (Світ­лана Піскун, IV курс) – науковий керівник Л.М.Касяненко; “Мова як чинник національ­ної самоідентифікації” (Діана Петренко IV курс), “Мова як код народу (Альона Войцехівська, IV курс) – наукові керівники К.О.Сизоненко та Л.М.Касяненко; “Фор­мування і вплив української мови на національний світо­гляд” (В’ячеслав Крюченко, IV курс) – науковий керівник С.М.Рибченко; “Український мовленнєвий етикет. Правила мовленнєвої поведінки у спілкуванні” (Анна Сущенко, III курс), “Культура мовлення майбутнього вчителя” (Катерина Сломчинська, III курс) – науковий керівник І.М.Кодола.

***

У бібліотеці педколеджу – книжкове багатство. Тут передплачують багато періодики, є виставка творів шевченківської тематики. Майбутні вчителі можуть познайомитися з книжками, виданими за кошти облас­ного бюджету. Це переважно дослідження життя і твор­чості Т.Г.Шевченка, його твори та краєзнавчі видання.

Цікаво було переглянути нові підручники з української мови та читання викладача коледжу, кандидата педа­гогічних наук Т.С.Маркотенко, які після перемоги в конкурсі рекомендовані Міністерством освіти і науки для початкової школи з російською мовою навчання.

Ми також подарували бібліотеці від літературно-мистецького клубу “Барви”, лауреата районної мистець­кої премії ім. Т.Г.Шевченка, поетичну хрестоматію для діток, укладену з понад 400 творів 12місцевих авторів і щойно видану в Черкасах.

Анна Савранська. Газета “Корсунь”.

Наукові орієнтири майбутніх педагогів

25 листопада 2014 року в Корсунь-Шевченківському педагогічному коледжі відбулася  І  студентська наукова конференція «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі».  Організатори конференції: навчально-методичний кабінет (Маркотенко Т.С.) та бібліотека педагогічного коледжу (Бенеда С.Л., Кравченко М.В., Савицька Р.В.)  мали за мету   проаналізувати  мовно-культурну ситуацію в Україні,  розкрити шляхи всебічного розвитку української мови.   Для наукових досліджень були запропоновані  тематичні напрями роботи конференції: “Сучасні питання мовної політики та мовної культури в Україні”, “Мова як чинник національної самоідентифікації”,  “Аспекти професійної комунікації в Україні і світі”, “Мовні чинники  в сучасному освітньому процесі”, “Культура мовлення майбутнього вчителя”.  Під час конференції відбулось засідання круглого столу з актуальних питань культури мовлення. До участі в конференції долучилися викладачі української мови та літератури: Сизоненко К.О., Кодола І.М., Касяненко Л.М., Смілянець Н.М.; викладач соціально-економічних дисциплін Рибченко С.М.; викладач іноземних мов Градоблянська Н.В.; студенти 2-4 курсів: Вовченко А., Бак Т., Соловищук К., Сущенко А., Сломчинська К., Войцехівська А., Петренко Д., Піскун С., Піскун О., Крюченко В.  Присутні на  конференції студенти   познайомилися з творчістю гостей: місцевої поетеси Жили А.І. (Мова в житті людини) та редактора газети «Корсунь» Савранської А.Г. (Сучасна мова газети).  Так як на І конференції  всі питання, за браком часу,  обговорити не вдалося, було вирішено  продовжити їх обговорення на наступних  наукових зібраннях.

Його так виховала Батьківщина

 20 листопада 2014 року студенти педколеджу мали нагоду зустрітися з Іваном Вікторовичем Журавльовим, жителем нашого міста, який  одним із перших    після початку військових дій на Донбасі добровольцем пішов у Національну гвардію,  а потім – у Збройні сили України. Народився І. Журавльов у 1968 р.  в селі Ротмістрівка Смілянського району Черкаської області. У 1987 році закінчив Корсунь-Шевченківське педагогічне училище. Після навчання пішов у армію, служив у  повітрянодесантних військах, пройшов Афганістан. Повернувшись  додому, працював за фахом – учителем трудового навчання і креслення. Пізніше став бригадиром будівельної бригади, потім водієм у Києві. Має двох синів і дочку.  Сім’я проживає у м. Корсуні-Шевченківському. На другий день після того, як на Майдані побили студентів, І. Журавльов поїхав до Києва. Записався у восьму Сотню Самооборони і був на Майдані майже до кінця.  Потім добровольцем поїхав на Донбас. Служив у розвідці, був снайпером, виконував надскладні завдання. Саме Іван Журавльов разом з бойовими товаришами підняв український прапор над Слов’янськом. Був контужений під час боїв за Савур-Могилу, майже місяць перебував у полоні. Після  обміну полоненими  старшина І. Журавльов був звільнений. Після лікування та реабілітації Іван Ж. планує знову їхати на  Донбас до своїх військових побратимів, щоб виконувати військові завдання  до переможного завершення неоголошеної війни.

ОБЛАСНИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР

14  листопада 2014 року на базі Черкаського державного бізнес-коледжу відбувся обласний науково-методичний семінар  викладачів соціології ВНЗ І-ІV рівня акредитації “СОЦІОЛОГІЧНІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ВИВЧАТИ І НАВЧАТИ”.  В роботі семінару взяла участь і викладач нашого коледжу, голова комісії викладачів соціально-економічних дисциплін   Рибченко С.М.   Учасники семінару  познайомилися з навчально-виховною діяльністю бізнес-коледжу, а також  відвідали майстер-клас заступника директора з наукової роботи Інституту соціології НАН України, доктора філософських наук, професора Головахи Євгена Івановича: “Українське суспільство: динаміка соціальних змін (за результатами моніторингу Інституту соціології НАН України)”.  Завідувачка кафедри соціології Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, доктор соціологічних наук, професор,  академік Академії наук вищої школи України Сокурянська Людмила Георгіївна  провела майстер-клас на тему: “Соціологічні інтерпретації молодіжної ідентичності: досвід дослідження та особливості викладання”. Студентський аналітичний клуб “Діалог” Черкаського бізнес-коледжу під керівництвом Дудко Людмили Андріївни презентував соціологічне  дослідження на тему “Студентство: статус чи спосіб життя?”  По  закінченню семінару  всі учасники отримали сертифікати.

бізнес-коледж

Герої не вмирають…

11 листопада 2014 року студенти 31 групи відвідали тематичну виставку «Україна – понад усе» у Корсунь-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику. Із затамованим подихом студенти прослухали цікаву розповідь наукового працівника Іваненко Л.І. про сьогодення нашої країни, про страшні жорстокі бої на Сході і про загибель кращих хлопців нашого краю. Також познайомилися із замальовками київського художника Сергія Позняка на тему Євромайдану. Віриться, що скоро пройде це лихоліття, а пам’ять про героїв буде для нащадків певним дороговказом європейського майбутнього.

Флешмоб до Дня української писемності та мови

11 листопада 2014 року в коледжі відбувся флешмоб до Дня української писемності та мови. Акція пройшла під гаслом «Я люблю Україну». Під час проведення флешмобу на підтримку рідної мови студенти роздавали листівки «Говори правильно українською», співали Гімн України.

У цей непростий для країни час кожна молода людина повинна розуміти, що рідну мову слід оберігати, як своє майбутнє, адже любов  до Батьківщини, любов до мови – це той нетлінний скарб народу, що передається від покоління до покоління та об’єднує минуле й прийдешнє.