Місяць: Лютий 2016

Герої не вмирають

                        

 20 лютого – офіційно встановлений Президентом України П.Порошенком День Героїв Небесної Сотні, які відстоювали гідність українського народу і загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави. Це був завершальний етап Революції гідності, внаслідок якого загинули більше 100 осіб, а постраждалими стали 622 людини.

До дня вшанування подвигу учасників Революції гідності педагогічним коледжем ім. Т.Г.Шевченка та Корсунь-Шевченківським історико-культурним заповідником був проведений спільний захід із вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.  На зустріч зі студентами коледжу завітали учасник подій на Майдані та бойових дій на Сході України Поляков Олег Володимирович та волонтер – Литвиненко Алла Миколаївна.

Завідувач науково-методичного відділу освітньої роботи Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника  Давиденко Галина Іванівна згадала вікопомні трагічні дні Корсунь-Шевченківської битви, коли тисячі славних синів і дочок України ціною власного життя захищали нашу державу у лютому 1944 року.

На жаль, рівно через 70 років знову пролилася кров українців вже на Майдані.

Уявити всю ситуацію в реальному сприйнятті допомогли розповіді О.В.Полякова та А.М. Литвиненко, відеохроніка подій.  Художник  Г.А.Педченко надав для перегляду картину «Революція гідності», яка експонувалась в читальному залі бібліотеки коледжу. На заході прозвучали пісні «Обійми», «Не твоя війна» (сл. і муз. С. Вакарчука), «Мамо, не плач» (сл. О.Максимишин-Корабель, муз. М.Герц) у виконанні народного самодіяльного вокального ансамблю «Вербиченька», Альони Чорнобай та Олени Педоренко (керівник Є.А.Тарасенко), вірш «Молитва матері» прочитав учасник художньої самодіяльності РБК  М.О. Насіда.

Студенти вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

 

Аліна Ретинська, Анна Пилипенко, студенти 13 групи

 

 

 

 

 

Війна чужа – герої справжні

15 лютого 2016 року виповнилося 27 років з часу закінчення десятирічної афганської війни, яка своїм чорним крилом зачепила не одну українську сім’ю, а відлуння її вчувається й нині. Тому щорічно ми віддаємо глибоку шану всім, без винятку, воїнам-інтернаціоналістам, котрим судилося пройти чорнило бойових дій в Республіці Афганістан.

Нині, коли точаться безкінечні криваві сутички на Сході нашої країни, особливо гостро відчуваєш, які тяжкі випробування довелося пройти в Афганістані, на чужій землі, у ворожому оточенні, нашим землякам. Поміж них були зовсім молоді, недосвідчені, інколи вони навіть не знали, куди їх везуть. Місяцями вони не мали зв’язку  із рідними, до них не приїжджали волонтери, часом не вистачало провіанту, навіть води. Найжахливішим було те, що воювали на чужій землі. За що? Виконували воїнський обов’язок… Не один «чорний тюльпан» прибув тоді на Україну. Серед загиблих – кілька десятків черкащан, в тому числі й корсунці – Віктор Чубко, Сергій Гаврасієнко, Костя Шкребтієнко.

Пам’яті воїнів-афганців була присвячена радіогазета коледжу «Солдати слави не шукають», а у бібліотеці розгорнуто виставку літератури «Пам’ятаємо все. Стала пам’ять людська обеліском».

У хвилюючій обстановці пройшов у читальному залі бібліотеки педколеджу урок пам’яті «Крізь пекло афганської війни», який провели 18 лютого 2016 року викладачі комісії соціально-економічних дисциплін Мостова Т.М. та Ткаченко А.П. Гостями заходу були голова районної організації Спілки ветеранів Афганістану Сергій Ляш, учасники війни Анатолій Крикля та Валерій Шкребтієнко. Вони поділилися своїми спогадами про нелегку службу, вірність присязі й пам’яті загиблих товаришів.

Крізь щемку тишу проривалися слова ведучих, а з екрана дивилися на нас обличчя, що навіки залишилися молодими – обличчя Героїв. Тематичні відеофільми доповнили розповідь, а у ході зустрічі студенти мали змогу поспілкуватися з ветеранами-афганцями. Вони до цього дня залишаються в строю: допомагають нашим воїнам на Сході як словом, так і ділом: це і волонтерська допомога, і безпосередня участь на передовій. Адже й нині багато «необстріляних», непідготовлених молодих воїнів, як і тоді, коли воювали вони.

Наприкінці зустрічі гостям було подаровано квіти й музичні вітання.

Для нас, студентів, це був справжній урок мужності. Адже день 15 лютого – не тільки данина пам’яті воїнам-інтернаціоналістам, але й вираження глибокої вдячності й поваги усім тим, хто став узірцем військової доблесті, а нині виявляє свій патріотизм і чітку громадянську позицію. Це було підтверджено і у діях на Майдані 2 роки тому, і щодня, коли Україна дає відсіч агресору на Сході.

IMG_0379-1

image-66e259c0460dd4df976569564d82b19cab6dee69979dd42f93727adc05cd7157-V-3

Тетяна Бак, голова студентського парламенту Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім. Т.Г.Шевченка