Місяць: Січень 2020 (Сторінка 1 з 2)
Впродовж минулого тижня у коледжі проводився конкурс студентських есе до Дня Соборності України. Тема есе «Прагнення до свободи – вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна – завтра» не залишила байдужими студентів, які своїми роботами ще раз підтвердили думку, що патріотизм, гідність і нездоланність притаманні українській нації на різних етапах її історії: чи у 1919 р., коли було проголошено Акт Злуки ЗУНР і УНР, чи сьогодні, коли ми відзначаємо День Соборності. Найактивнішими учасниками конкурсу були 13 і 21 групи, а переможцями стали:
І місце – Залізна Тетяна, 24 група;
ІІ місце – Чуєнко Анастасія, 13 група;
ІІІ місце – Катанова Руслана, 21 група, Заїченко Марина, 13 група.
27 січня, в Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту, курсовий керівник Градоблянська Наталія Василівна провела виховну годину для студентів 32 групи на тему: « Голокост-шрам на серці людства».
В Україні під час «Великої катастрофи» були розстріляні понад півтора мільйони євреїв, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо більш точної кількості розстріляних нацистами євреїв та ромів. Символами Голокосту в Україні для мільйонів людей та поза її межами став Бабин Яр. Під час виховної години викладач презентувала книги на цю тему, одна з них – «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова . Роман заснований на спогадах дитинства автора. В ході заходу присутнім було запропоновано переглянути фільм “Пам`яті жертв Голокосту”. Студенти взяли активну участь у проведенні заходу.
Ми повинні пам`ятати про ті страшні події, щоб зберегти пам`ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду й охороняти, як пам`ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.
Цієї п’ятниці Валентина Довгопола, голова Партнерське об’єднання “Корсунь-Шевченківський – Гіфхорн” презентувала книгу у Корсунь-Шевченківському педагогічному коледжі ім. Т. Г. Шевченка до 30-річчя партнерства між містами.
Завдяки командній роботі було написано 27 розділів, які розповідають про становлення партнерства і непересічної дружби між Корсунем-Шевченківським та Гіфхорном; про гіфхорнців, які зробили особливий внесок у справу розбудови побратимства та яким присвоєно звання “Почесного громадянина м. Корсуня-Шевченківського”; про обміни в культурній, освітній, спортивній сферах; про благодійну допомогу Гіфхорна нашому місту та його жителям, – сказала пані Валентина.
Повірте, читаючи кожну сторінку, кожну історію, відчуваєш тепло та щирість.
22 січня 2020 року студенти коледжу взяли участь у заході з нагоди відкриття меморіальної дошки автору українського національного гімну Чубинському Павлу Платоновичу. Дошку встановлено на фасаді будівлі Корсунь-Шевченківської центральної районної бібліотеки.
22 січня 2020 року в педагогічному коледжі була представлена книжкова виставка «За свободу твою, Україно!», спрямована на виховання у молоді патріотизму, поваги до минулого українського народу, демократичних цінностей.
Основу виставки складають матеріали, які висвітлюють сторінки історії, а також особливості соборницького процесу доби Української революції 1918-1921 років.
Виставка має за мету поглибити знання молоді про історію творення української державності , познайомити з видатними історичними постатями, які виборювали незалежність та соборність України.
Сьогодні 22 січня, Україна святкує День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому, в 1919 році, відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності і незалежності держави – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
Державне свято традиційно відзначили й у Корсуні. Біля пам’ятника Т.Г.Шевченку, в центрі міста, зібралися представники місцевої влади, працівники установ і громадських організацій Корсунщини, небайдужі громадяни, активісти і волонтери, студенти педагогічного коледжу.
Завершились урочистості поетичними виступами студенток Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім. Т.Г.Шевченка Каріни Білеги та Анни Вовк.
Студенти коледжу разом з викладачем Матвієнко О.В. відвідали захід «Двадцять друге січня — давній волі дзвін», який проходив в Корсунь-Шевченківській центральній районній бібліотеці . Екскурс в історію для студентів першого і третього курсів педколеджу здійснила науковий співробітник Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповіднику Світлана Костенко. Під час заходу для присутніх була презентована книжкова виставка «Соборність України – основа державності» і демонструвався відео-ролик «День соборності України» — у якому на основі документальної кінохроніки в стислій формі була викладена історична подія.
21 січня студенти 13 та 23 груп КШПК ім.Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради підтримали одне з самих найніжніших і найтепліших свят – Міжнародний День обіймів, організувавши флешмоб.
Вони підготували яскраві плакати з цікавими написами. Кожен студент вважає, що треба поділитися обіймами і стати трішечки ближче один до одного.
Під час дружніх обіймів дівчата дарували всім турботу, посмішку,радість, увагу, душевну теплоту.