Місяць: Травень 2020
Щорічно 24 травня всі слов’янські країни вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. За різними історичними джерелами видатні візантійські просвітителі Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, перекладаючи церковнослов’янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкриваючи при церквах школи. Вони також упорядкували слов’янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма.
Здобутки рівноапостольних Кирила і Мефодія стали тим культурним підґрунтям, з якого поширилося християнство.
Вшанування пам’яті засновників слов’янської писемності й літератури має давню традицію: у Чехії свято на честь Кирила й Мефодія почали відзначати в 1349 році, у Болгарії – в 1851.
В Україні ім’я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація в Києві – Кирило-Мефодіївське братство (1845–1846), а відзначають свято на державному рівні з 2004 року.
Наш спільний обов’язок не лише дбати про історико-культурну спадщину, а й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури.
Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу мову. Адже лише любов до власної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.
Традиційно День вишиванки відзначають щороку в третій четвер травня. А це значить, що вже завтра, 21 травня, ми святкуватимемо надзвичайно красиве свято! 😍
Чи знали Ви що:
💙 Свято зародилося як студентська ініціатива.
💛 Українська вишиванка має дуже давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вбрання із вишивкою створювали ще до VI ст.
💙 Перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, а, згідно з повір’ями, були оберегом для їхніх власників від зла.
💛 Вишивати національний одяг раніше бралися лише жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику.
💙 В Україні є близько сотні різних вишивальних технік. Серед найвідоміших – хрестик, гладь, низь, мереження, бігунець, плетіння.
💛 Першим модником, який поєднав українську вишиванку із буденним одягом, став Іван Франко 🤩 Він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком. Саме у такому вигляді письменника можна побачити на 20-гривневій купюрі.
💙 Сьогодні найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору. Натомість вишиванки чорного кольору у давнину було прийнято одягати лише чоловікам.
💛 Українське національне вбрання все більше надихає дизайнерів. На модних подіумах тема вишивки подається у найрізноманітніших
варіантах.
❗Отже, долучайся до святкування – одягни ВИШИВАНКУ❗
У світ фантазії й дитячих мрій
Вплітаємо ми творчий задум свій…
Ще до карантину, вивчаючи байку, студенти 41 і 42 гр. відзняли інсценізації відомих байок Леоніда Глібова «Зозуля і півень» та Івана Крилова «Квартет». І ми бачимо, як, лише завдяки виготовленим своїми руками маскам, ігровий момент уроку може стати для учнів 2-4 класів більш цікавим і яскравим.
На карантині творчі студентські майстерні не ловили облизня, а плідно працювали. Студенти укладали тести до творів, розробляли цікаві завдання, редагували «природничі (лісові) газети» для молодших школярів, облаштовували домашній ляльковий театр зі своїми улюбленими казковими героями. Це усім нам добре відомі персонажі: Цибуліно, Вінні-Пух, П’ятачок, Карлсон, Івасик-Телесик, Пасербиця, Веснянка та ін.
Щоб карантин і вірус подолати,
Навчились ми руками працювати.
Створили чарівний, казковий дивосвіт
З улюблених казок, з дитячих мрій.
Хотіли звеселити, здивувати когось…,
А значить – радість дарувати.
А ще – прищепити любов до книги, бо дітям потрібне щеплення любов’ю до книги задля любові до життя. Любов до книги, літературний смак, читацька культура – вони родом із дитинства.
Викладач дитячої літератури Чеснова М.А.
8-9 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення, 75 річницю з Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Низький уклін та щира подяка усім ветеранам за наше життя, за збережену рідну Українську землю. Ви є прикладом великої сили духу, самовідданості та самопожертви.
Вічна пам’ять Героям, які віддали своє життя, захищаючи нашу Батьківщину.
З нагоди Дня пам’яті та примирення і 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, пропонуємо вашій увазі віртуальну книжкову виставку «Війна далека, але пам’ять близька».
Мета виставки – ознайомити читачів із творами на тему Другої світової війни, зацікавити новими виданнями.
Віртуальну виставку для вас підготували бібліотекарі коледжу