Місяць: Листопад 2020

Книжкова виставка

Віртуальна книжкова виставка: “Голод на Україні: очима свідків, мовою документів”

Ми не забудем рік тридцять третій

                                                                                               Як Україна стогнала від голоду

                                                                                             Й досі ми чуємо стогін далеких  

                                                                                          Голосів, помираючих з голоду

На книжковій виставці представлено, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом. Щоб історія, на новому суспільному витку, більше ніколи не повторила свого жахливого досвіду, пропонуємо вам ознайомитися з матеріалами бібліотечного фонду про Голодомор 1932-1933рр.

Усе це ми мусимо розуміти і пам’ятати… Запали свічку пам’яті у своєму вікні!

ХІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

ХІ Міжнародний мовно-літературний конкурс
учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Студенти педколеджу взяли участь у І етапі ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Мета Конкурсу: вшанування творчої спадщини Т.Г.Шевченка,виявлення творчо обдарованої молоді, виховання у молодого покоління поваги до мови, підвищення рівня мовної освіти в Україні.
Конкурс проведено дистанційно.
Вітаємо переможців Конкурсу:
1 місце – Катриченко Анастасію Олександрівну (33 група),
2 місце – Ніколаєвських Анастасію Сергіївну (23 група),
3 місце – Сущенко  Анну Петрівну – (21 група).

ХХІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

ХХІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика
Традиційно у День української писемності та мови в педколеджі проведено  І етап ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, метою якого є утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Особливістю цьогорічного  проведення Конкурсу стало те, що він відбувся дистанційно.
Переможцями Конкурсу визнано:
 
1 місце –  Клименко Тетяну Олександрівну(33 гр.),
2 місце – Мороз Ольгу Анатоліївну (33 гр.),
         Лавренко Анастасію Костянтинівну(43 гр.),
3 місце – Тищенко Дарину Валентинівну(33 гр.).
Вітаємо, бажаємо творчих успіхів!
 

День Гідності та Свободи

До дня Гідності та Свободи  в  бібліотеці проведено патріотичну хвилину-пам`яті

«У цих  словах – дух гідності народу »

   21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.

Події Майданів змінили народ, його погляди, мрії та віру у своє європейське майбутнє, об’єднали нас у спільній боротьбі за свою Батьківщину, за свободу, гідність, за право на майбутнє.

В цей день ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

 З Днем студента!

 З Днем студента, зі святом юних мрій, нових знань, цікавих захоплень і веселого студентства. Бажаємо, щоб кожен день був сповнений новими прагненнями, чудовими ідеями, кумедними історіями і особистими перемогами. Нехай роки студента будуть щасливими, хай вірні знання і невтомний ентузіазм призведуть до престижної професії.

Вітаємо всіх студентів — колишніх, теперішніх і майбутніх. І бажаємо провести цей день так, щоб було про що згадувати цілий рік, а краще — все життя!

Толерантність – це мистецтво жити разом

«Любов виникає з любові: коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю»

Григорій Сковорода

У 1995 р. близько 200 країн підписали Декларацію Принципів Толерантності.                                            

16 листопада Міжнародний день толерантності. Не всім, може бути, знайоме це слово. І, на перший погляд, звучить воно абсолютно незрозуміло. Але сенс, який воно несе, дуже важливий для існування і розвитку людського суспільства. Сучасна культурна людина – це не тільки освічена людина, але людина, що володіє почуттям самоповаги, яку шанують оточуючі. Толерантність вважається ознакою високого духовного та інтелектуального розвитку індивідуума, групи, суспільства в цілому.

Книжкова виставка

Пропонуємо Вашій увазі книжкову  виставку

«Там, де живе рідна мова, живе український народ»  

з нагоди Дня української писемності та мови.

Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став у 1997 році. Ця дата припадає і на вшанування пам’яті Нестора Літописця, адже, за інформацією  вчених, саме з його праць починається українська мова.

Мова — це велике національне надбання, коштовний скарб.  У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об’єднаних в єдине ціле — народ.  Ми з вами одержали у спадок сучасну українську літературну мову — багату, розвинену, гнучку. Нею і можна висловити все: від найскладніших і найновіших наукових відкриттів до найвеселіших віршів, пісень, оповідань. Багатство мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень, у думах і казках, у творах письменників, у живій розмовній мові.

Наше завдання — берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити. І хоч наша мова зазнала гоніння, переслідування, зараз вона живе, квітне і вдосконалюється. Любімо і бережімо її.                                         

                                         Мово рідна! Моя ти пісне калинова,

Моя ти зіронько свята!

Живи, цвіти, вкраїнська мово,

Зціляй і душу, і вуста.

Своєю паростю гінкою

Вростай у різнобарв’я мов,

Буди всесильною рукою

В серцях і ніжність, і любов!