Місяць: Грудень 2020
Гуртожиток для студентів – це друга домівка, де вони проводять незабутні роки свого життя, тому кожен намагається зробити її затишною і красивою. Адже роки, проведені тут, найяскравіші та найцікавіші.
Напередодні Дня Святого Миколая у гуртожитках Корсунь-Шевченківського педагогічного фахового коледжу ім. Т.Г. Шевченка проходив конкурс на найкращу кімнату.
17 грудня перед компетентним журі гуртожитку №1, до складу якого входили: голова журі – заступник директора з виховної роботи Тарасенко Людмила Леонідівна, члени журі – завідувач гуртожитку Михайленко Наталія Іванівна, вихователі гуртожитку Холодняк Марина Василівна та Дорошенко Світлана Олексіївна, голова студентського парламенту гуртожитку №1 Лисенко Артем, голова студентського парламенту коледжу Вовк Анна та компетентним журі гуртожитку №2. Перед яким стояло нелегке завдання – визначити серед десятків кімнат гуртожитку найкращу.
Найкраща кімната обиралася за такими критеріями:
- санітарний стан
- художньо-естетичне оформлення
- обладнання та устрій
- збереження майна
- підтримання порядку у місцях загального користування
- та дотримання правил внутрішнього розпорядку мешканцями кімнати.
Учасники приємно вразили своєю охайністю та бережливим ставленням до майна, оформленням кімнат.
Переможцями конкурсу “Найкраща кімната гуртожитку №1 2020”
25 кімната | 42 кімната |
Гонда Надія Єрмоличева Ірина Федосенко Віола | Лисенко Артем Неділя Олександр Галкін Вадим Пузь Вадим |
54 кімната | 61 кімната |
Бас Богдана Бондаренко Яна | Вовк Анна Савущик Діана Ліповая Ірина Шматко Анастасія Кузьменко Сніжана |
Переможцями конкурсу “Найкраща кімната гуртожитку №2 2020”
18 кімната | 36 кімната |
Путрова Ірина Медведева Юлія | Бойко Софія Крючка Олеся |
61 кімната | 72 кімната |
Селезньова Ольга Залізна Тетяна | Левіцький Микола Мудрик Богдан |
Переможці конкурсу були нагороджені солодкими призами від Святого Миколая.
Всіх студентів по кімнатах вітав Святий Миколай та члени журі.
В народі говорять: “Зима прийшла і празничків привела”.
І дійсно: взимку майже щодня – свято. Зимові свята починаються 4 грудня зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, «коли вводиться літо у зиму». Цей день віщує, яким буде наступний рік: урожайним чи ні, посушливим чи дощовим. З цього дня у хліборобському розумінні починає спочивати земля, яку не можна копати лопатою аж до Благовіщення (7 квітня). Обряди зимового циклу пов’язані не тільки з періодом очікування весни як часу сівби, а й з давніми міфами про народження Всесвіту.
У зимовому циклі простежується двочастинна структура давньої обрядовості: зустріч – проводи. Зустріччю предків на Свят-вечір розпочинався період найважливіших зимових свят – Різдвяні свята, котрі закінчувалися проводами на Водохреща. Різдвяний цикл свят був пов’язаний із відродженням нового сонця, яке відтоді починає щораз вище підноситися і тепліше пригрівати. У ньому було найбільше обрядових дійств, якими намагалися забезпечити здоров’я, щастя і достаток; багато з них також було спрямовано на вшанування покійних предків. У цей період українці колядували та щедрували – співали ритуальних пісень-побажань господарям осель та їхнім домочадцям.
Умовно завершує зимовий цикл святкових дат, за сучасним церковним календарем, день Петра Вериги (29 січня).
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
З метою інформування користувачів про важливі дати, які охоплюють цей період, у педагогічному коледжі організовано виставку «16 днів проти насильства»: що потрібно знати». На ній поряд з інформаційними матеріалами представлені художні твори, в яких письменники звертаються до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі дати:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
У рамках Міжнародної акції “16 днів проти насильства” зі студентами 33 групи був проведений тренінг “Поведінка і ризик” (керівник академгрупи Бутченко В.В.).
Мета тренінгу ознайомити учасників з поняттям та видами ризику;
з життєвими та професійними ситуаціями, які можуть бути небезпечними щодо інфікування ВІЛ;
тренувати свої навички оцінювання ризику ВІЛ-інфікування у різних ситуаціях;
уявити себе вчителями.
6 грудня Україна відзначає День Збройних сил. Цього дня 29 років тому Верховна Рада ухвалила Закон “Про Збройні сили України”.
У День Збройних Сил України колектив Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім.Т.Г. Шевченка шле найщиріші вітання українським військовослужбовцям. Ми складаємо глибоку шану всім, хто боронив і боронить Незалежність та свободу рідної землі, хто зміцнює обороноздатність країни, з честю виконує покладений на нього конституційний обов’язок із захисту Вітчизни. Ми вдячні всім, хто захищає нашу рідну землю від ворожих військ, хто став на захист Вітчизни за першим її покликом!
Шановні воїни, захисники України!
Ви наші захисники, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких – у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою, професійних успіхів!
5 грудня в Україні, і в усьому світі, відзначається Міжнародний день волонтерів.
Шановні волонтери!
Прийміть слова глибокої вдячності за вашу активну громадську позицію, людяність, чуйність. Дякуємо вам за ваші полум’яні серця, сповнені любові та співчуття до ближнього, безкорисну гуманну діяльність.
Нехай доля шле вам добро і щастя, міцне здоров’я і благополуччя, тепло і затишок родинної оселі, а віра, надія та любов завжди супроводжують вас у житті! Хай в майбутньому на вас чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років. Бажаємо вам нових здобутків та всебічно реалізовувати себе у служінні суспільству!