Правила безпеки у Facebook
- Думати перш, ніж переходити за посиланнями. Далеко не всі посилання, опубліковані у соціальних мережах, є легітимними. У більшості випадків зловмисники використовують різні посилання, щоб перенаправити користувачів на шкідливі сайти або ресурси з небажаним контентом. Тому значно безпечніше знайти потрібну тему за допомогою пошукової системи Google або ввести URL адресу невідомого посилання безпосередньо в адресний рядок браузера.
- Налаштувати параметри конфіденційності. Таким чином повна інформація користувача буде доступною тільки певним особам, інші зможуть бачити лише частину даних. У налаштуваннях Facebook доступний вибір обмеження перегляду статусу, повідомлень, персональної інформації або малюнків користувача. У деяких випадках Facebook може змінити задану користувачем конфігурацію налаштувань, тому слід регулярно перевіряти їх правильність.
- Додавати в список друзів тільки добре знайомих людей. Не слід присвоювати статус «друга» незнайомцям і тим більше надавати доступ до повної інформації про себе. Також у соціальних мережах слід бути обережними з налаштуваннями видимості для «друзів друзів». Для забезпечення безпеки важливо завжди знати, кому і яку інформацію надаєте.
- Перевіряти посилання та пости перед розповсюдженням. Ділитися у соціальних мережах необхідно тільки перевіреною інформацією. Переконайтеся, що ці новини дійсно опубліковані на певних ресурсах перш, ніж відправляти їх іншим користувачам. В іншому випадку Ви можете ненавмисно допомогти зловмисникам у розповсюдженні небажаного або шкідливого контенту.
- Дані, розміщені на Інтернет-сторінках, залишаються там назавжди. Не варто помилятися, припускаючи, що видалені фотографії або облікові записи зникають з мережі. Ця інформація може бути збережена на будь-якому іншому комп’ютері. Тому слід ретельно продумувати те, яку інформацію викладати у соціальну мережу.
Правила безпеки в YouTube
Підлітки становлять значну частину спільноти YouTube. Радимо підліткам користуватися вказаними нижче інструментами й порадами, щоб почуватися безпечно на YouTube. Зверніть увагу: щоб зареєструвати обліковий запис Google, потрібно відповідати вимогам щодо мінімального віку для вашої країни.
Учителям і батькам радимо переглянути статті Ресурси для батьків та Ресурси для вчителів. Щоб дізнатися більше про безпеку в Інтернеті, ознайомтеся з цими порадами від Google.
- Звертайте увагу на вміст відео, яке створюєте. Фільмуючи відео за участю своїх друзів, однокласників або інших неповнолітніх, пам’ятайте, що в такому вмісті не може бути сексуального контексту, насильства чи небезпечних дій.
- Думайте про можливі наслідки. Завантажуючи відео, запитайте себе, чи можна показати його батькам, дідусеві й бабусі, керівникові, потенційному роботодавцю або майбутнім родичам. Якщо ні, краще не публікуйте таке відео, адже ви не можете передбачити, хто побачить його після публікації. Якщо це відео скопіюють або повторно опублікують на інших сайтах, ви не зможете вилучити всі копії.
- Уникайте небезпечних або незручних ситуацій. Не публікуйте вміст лише тому, що хтось попросив вас про це. Не намагайтеся зустрітись у реальному житті зі “знайомими” з мережі, не порадившись перед цим із дорослим, якому довіряєте.
- Використовуйте функції конфіденційності YouTube. На YouTube є функції, за допомогою яких можна обмежити перегляд опублікованих вами відео. Захищайте свою конфіденційність, вибираючи для особистих відео статус “не для всіх” або “приватне”. У розділі Налаштування конфіденційності та безпеки перелічено інструменти, які допомагають уникати загроз і зробити користування сайтом зручнішим.
Правила безпеки в Zoom
Навіть працюючи у віддаленому режимі, ми не повинні нехтувати питаннями безпеки. Найефективніші заходи, які ви можете вжити для своєї безпеки та конфіденційності під час спілкування в Zoom, включають:
- Використання функції захисту відеоконференцій паролем. Для додаткового захисту можна залишати учасників у «режимі очікування» та персонально підтверджувати або відхиляти запити на підключення до конференції.
- Застосування обмеження доступу до екрана.
- Використання актуальної версії додатка та регулярне встановлення оновлень, які можуть містити важливі виправлення уразливостей безпеки.
- Утримання від поширення посилань або ID конференцій у соціальних мережах.
- Використання ID для приєднання до конференції. Оскільки зі зростанням популярності Zoom, збільшилась і кількість зловмисників, які під виглядом посилань на конференції поширюють фішингові посилання