Місяць: Грудень 2016

«Андрію, Андрію, подаруй нам надію!…»

Традиційні вечорниці – свято вареників та дівочого гадання відбулися 13 грудня у гуртожитку №2. Вихователі разом зі студентами організували свято для всіх мешканців гуртожитку та гостей. У цей вечір перед глядачами ожили українські звичаї та обряди. Дійство, яке представили студенти, заворожило: затишна хата з щирою господинею, українська піч, гурт веселих дівчат, парубки, щедрий стіл із смачними стравами, українські пісні – усе це налаштовувало на неабиякий позитив.
Андріївські вечорниці в гуртожитку №2 не обійшлися і без калити, яка, за легендою, приносить щастя. Калиту навипередки намагалися відкусити завзяті парубки. А які вечорниці без гадання? Таємниче ворожіння дівчат на свою долю саме в цю ніч вважається магічним і віщує майбутнє.

Брати Капранови

18 грудня у Центральній районній бібліотеці для дорослих відбулася зустріч з відомими українськими письменникам, видавцями, громадськими діячами та популяризаторами української книги ― братами Віталієм і Дмитром Капрановими, які презентували найочікуванішу несподіванку – новий історичний роман «Забудь-річка». На презентацію було запрошено чимало поціновувачів справжньої української книги: поетів, письменників, краєзнавців, бібліотекарів та поетів-початківців клубу «Натхнення» Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу.
Письменники з перших хвилин підкорили всіх присутніх своєю щирістю та відвертістю. Вони розповіли про тривалий, багатоетапний процес видавництва книг, зокрема, розкрили секрет відмінності хорошої книги від поганої. На їх переконання, непрочитана книжка ― це просто стосик задрукованого паперу, і тільки в голові читача вона перетворюється на твір мистецтва.
За словами авторів, ідеєю до написання роману стала справжня історія їхніх двох дідів, що воювали по різні боки в роки Другої світової війни. Назва твору походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та мертвих. Саме така річка, на думку авторів, протікає між поколіннями в кожній українській родині. В творі переплітається минуле з теперішнім, історія та кохання, розкрито маловідомі деталі та факти з історії України. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які фактично стали однією потрійною долею ― долею українця в Другій світовій війні.
Учасники літературно-поетичного клубу «Натхнення» педколеджу отримали не лише позитивні емоції, а й практичні навички роботи над написанням художнього твору від корифеїв сучасної української літератури.
Також письменники представили видані раніше книги: «Мальована історія Незалежності України», «Щоденник моєї секретарки», збірку «Я like Україну», «Кобзар 2000».
Зустріч проходила у вигляді невимушеної бесіди, брати Капранови охоче відповідали на численні питання присутніх. Наприкінці кожен охочий мав можливість придбати вподобану книгу з автографами авторів та сфотографуватися на згадку.

Гнатченко Альона
студентка 33 група,
член клубу «Натхнення»

15 грудня студенти нашого педагогічного коледжу відвідали місто Київ. З почуттям поваги і вдячності вшанували тих, хто своїм життям відстоював інтереси незалежної України.

Цікавим та пізнавальним став похід до Музею води. Ми мали змогу побувати у «великій бульбашці», познайомитися з жителями тамтешніх акваріумів та засвоїти правила економії води. Головними доказами чудового настрою і хорошої погоди стали фото біля головної ялинки країни та відвідини новорічного ярмарку.

Особливо незабутніми залишилися враження від візиту до Клавдієвської фабрики ялинкових прикрас. Ми побачили практично  всі етапи виготовлення новорічних кульок, завітали до цеху художників, відвідали Червону залу, де представлені іграшки-подарунки від закордонних партнерів фабрики, та Жовту залу, в якій зібрані кращі роботи місцевих майстрів. Ми й самі скористалися можливістю розфарбувати власну іграшку на відповідному майстер-класі. Тож кожний привіз з собою частинку новорічного настрою!

Поетичні візерунки

Поезія , як стверджують поціновувачі, займає своє почесне місце серед кращих  винаходів людства .  Упродовж багатьох  століть люди намагаються розумом і серцем пояснити чудо поезії. Проте й дотепер немає відповіді на питання, в чому ж криється  секрет поетичних чарів .Поезія залишається загадкою. Можливо, саме тому вона все більше і більше вабить читачів.

Як підтвердження цьому,одного зимового прекрасного дня завітала до читальної зали

бібліотеки коледжу жінка, яка закохана в поезію , авторка поетичної збірки лірики та гумору «Між Бердою та Россю», а передусім – людина великої і  багатої душі – Людмила Темна (Ярина Яр). Вона віддавна є  активним членом літературно- мистецького жіночого клубу «Барви».

Поетеса подарувала поетичному клубу коледжу «Натхнення» свої вірші, варті уваги і пошанування,бо все, що тут сказано , висловлено щиро, просто і задушевно: наче слова звичайні, але беруть за душу, залишаються назавжди. Авторка поділилась секретами своєї творчості, розповіла  юним поетам про своє бачення поезії, познайомила з новими віршами. Натомість,  поети-початківці Аліна Музика (41гр.), Альона Гнатченко (33 гр.), Любов Оразмурадова(13гр.), Діана Чорна(13гр.), Тетяна Шкворець(13гр.) та Ірина Горюн(13 гр.), вражали своїм потенціалом: декламували, представляли свої вірші про Україну, про рідні місця, школу і, звичайно ж , про кохання.

По закінченню зустрічі ще довго тривала щира бесіда, а учасники її перебували під чарами поетичного слова.

Бенеда С.Л., завідувач бібліотекою

педагогічного коледжу

ім.Т.Г.Шевченка

День доброти

В цьому світі є тільки одна річ,
перед якою належить схилятися,
це геній, і одна річ, перед якою слід
упасти на коліна, це — доброта.
В. Гюго

5 грудня волонтери коледжу взяли участь у проведенні «Дня доброти», який відбувся у Корсунь-Шевченківському територіальному центрі з нагоди Міжнародного дня інвалідів.
Свято для дітей було особливо зворушливим завдяки тому, що кожний з 22 діток-інвалідів був не просто глядачем, а активним учасником. Одні декламували, інші співали, незважаючи на прикутість до візка, − весело було всім.
Студенти коледжу напередодні провели благодійну акцію «Озирнись навколо і допоможи тим, кому гірше ніж тобі». В ході акції було зібрано 1650 грн. на які були придбані 18 пакунків солодощів та фруктів. А найкращим подарунком був танець у виконані студентів ІV курсу Квітки Євгенія та Алєксанової Марії.

55