Під час декади циклової комісії іноземних мов та зарубіжної літератури з 15.11.21р. по 26.11.21р. в бібліотеці коледжу була організована літературна виставка «English and American writers». На виставці представлені твори найвідоміших американських та англійських письменників. Звернувшись до бібліотеки, читачі мали можливість знайти твори : – В. Шекспіра, Е. По, Г. Уельса, Дж. Лондона, О. Уайльда, О’Генрі, Е. Хемінгуея, М. Твена, І. Шоу, Р.Кіплінга, які є у фонді бібліотеки.
Знання англійської мови в сучасному світі є своєрідним вікном у світ. Для кожної людини, яка прагне побудувати успішну кар’єру, відкрити нові життєві перспективи, вивчення англійської мови просто необхідне.
Місяць: Листопад 2021 (Сторінка 1 з 2)
«Свіча пам’яті, свіча надії»
(до дня пам’яті жертв Голодоморів)
Щороку, в останню суботу листопада, вся Україна у жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами Голодомору.
У XX сторіччі українці пережили три голодомори: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і голод 1946 – 1947років. Утім, серед найтрагічніших сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932 – 1933років. За різними даними, у 1932 – 1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.
Вшановуючи день пам’яті жертв Голодомору бібліотека педагогічного коледжу підготувала книжкову виставку-реквієм «Історії розірване намисто».
Напередодні дня пам’яті, ми згадуємо трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу, вчинений комуністичним режимом. Сьогодні голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців, і сучасне покоління.
Спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у нашому сьогоденні. І наш святий обов’язок закарбувати в серцях пам’ять про наших братів та сестер, зробити все можливе, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору-геноциду.
Хай пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
Бажаємо, щоб на столі українців завжди був хліб і до хліба, щоб ніколи у наших дітей не бачити голодних очей, щоб дитинство їх було щасливим і ситим, щоб наші люди завжди мали достаток, а держава була могутньою та процвітаючою.
Традиційно цього дня організовують загальнонаціональну хвилину мовчання, якою вшановують пам’ять усіх померлих. У храмах України проводяться поминальні богослужіння. У траурну дату організовуються інформаційні заходи та проекти про голодомори.
У День пам’яті жертв голодоморів проводиться акція “Запали свічку пам’яті”. Кожен українець може запалити свічку на вікні після хвилини пам’яті. Свічки також запалюють біля пам’ятників жертвам Голодомору, в храмах і в “Меморіалі жертв Голодомору” в Києві.
Шановні читачі, бібліотеці педагогічного коледжу були подаровані книги автором Віктором Жадько – із села Іваньки на Черкащині.
Він надзвичайно творчий письменник, науковець, публіцист, єдиний в Україні некрополезнавець. Кого зацікавить це видання ласкаво просим до читального залу бібліотеки.
В критичних умовах, пов’язаних з пандемією, наші студенти не падають духом та намагаються проводити свій вільний час різноманітно.
Навчаючись дистанційно, вони знаходять час на свої улюбленні заняття та зустрічі з друзями.
Фоточелендж “Мій вільний час на карантині” до Міжнародного дня студента 2021
До бібліотеки коледжу надійшли підручники
для 4 класу Нової української школи
- Савчук А.С. Українська мова та читання для 4 класу ЗЗСО ч.2 – Тернопіль: Підручники і посібники, 2021.- 160с. (2 шт)
- Кравцова Н.М. Українська мова та читання для 4 класу ЗЗСО ч.1 – Тернопіль: Підручники та посібники, 2021 – 144с. (2 шт)
- Козак М.В. Математика для 4 класу ЗЗСО ч.2 – Тернопіль: Підручники та посібники, 2021. – 96с. (2шт)
- Козак М.В. Математика для 4 класу ЗЗСО ч.2 – Тернопіль: Підручники та посібники, 2021. – 112с. (2шт)
- Гісь О.М. Математика для 4 класу ЗЗСО, ч.2 – Харків: «Ранок», 2021 – 224с. (1шт)
- Гісь О.М. Математика для 4 класу ЗЗСО, ч.1 – Харків: «Ранок», 2021 – 224с. (1шт)
- Волощенко О.В. Я досліджую світ для 4 класу ЗЗСО ч.2 – Київ: Світич, 2021. – 144с. (4шт)
«Бережімо, шануймо рідну мову, – цей невмирущий голос України»
(до дня української писемності та мови)
Мова — це велике національне надбання, коштовний скарб із могуття інтелекту і криці моралі, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об’єднаних в єдине ціле — народ.
Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято — День української писемності і мови.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – традиційний щорічний загальнонаціональний захід, присвячений українській мові, і лунає він у День української писемності та мови – 9 листопада. Щороку до цієї акції долучаються тисячі людей, не залежно від статусу і віку, з усіх куточків України та за її межами.
Усіх, хто навчався чи навчається у педагогічному фаховому коледжі, з перших днів навчання поглинає вир студентського життя. І не лише навчального, а й наукового, спортивного і мистецького. Шкода, що минулий «карантинний» рік не дав можливості провести наживо такі традиційні для нашого закладу освіти заходи. Нинішній рік знову покликав першокурсників до творчих змагань у онлайн-форматі відбувся конкурс серед груп нового набору «Я заявляю про себе», що сприяє розвитку і реалізації творчих здібностей студентів-першокурсників.
Студенти груп нового набору творчо заявили про себе, представивши відеовізитівки.