Місяць: Лютий 2022

Книжкова виставка

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння та вітати рідних та близьких людей з цим чудовим святом. Міжнародний день рідної мови – свято, яке було засноване ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 2000 року. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура і історія цілої держави. В ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.

Моя Мова – одна з наймелодійніших і наймилозвучніших мов у світі… Моя Рідна Мова – найбагатша в світі! У словнику моєї  Мови налічується більше 200 тисяч слів! Не будьмо байдужими, давайте разом захищати найбільше наше багатство – нашу Рідну Українську Мову!

В читальному залі педагогічного коледжу  оформлена  святкова  книжкова  виставка  «Бережімо, шануймо рідну мову,- цей невмирущий голос України» . Для читачів – розмаїття мовознавчих видань, словників, довідників, збірників, ряд публіцистичних статей у періодиці, які присвячені рідній мові. Увагу привертають підбірки поетичних творів, що утверджують рідну мову як творця духовного відродження української нації, а також  велика підбірка афоризмів, крилатих висловів, віршів про мову.

Стоп фейк

Сучасний світ інформаційних технологій, соціальних мереж та меседжів наповнений великою масою новин. Суспільству не вистачає знань для того, щоб розібратися, як працює нова реальність. І досить часто люди не розуміють, що їхньою думкою маніпулюють.

Що таке фейк?

Фейк (від англ. Fake – фальшивка) – це брехня, неперевірена інформація, яка буває двох видів. Це або спеціально створена інформація про явища чи події, яких ніколи не існувало.Або ж неповна інформація, яка надає не усі відомості про подію.

Обидва варіанти спотворюють об’єктивне зображення реальності та сприйняття подій. Дезінформація та фейки можуть також поширюватися не навмисно, а через непрофесійність журналістів чи блогерів, які не перевіряють інформацію, поширюючи її.

Чому варто дотримуватися інформаційної гігієни?

Щоб не піддатися паніці та тривожності, мислити раціонально та навчитися розпізнавати фейки,фахівці радять перевіряти інформацію та користуватися офіційними джерелами.

Критичне ставлення до інформації вимагає зусиль. Щоб захиститись від фейку, – треба працювати над собою, тобто сумніватися у правдивості відомостей, бо маніпулятор хоче, щоб ви просто вірили без сумнівів.

Перш ніж сприйняти інформацію чи поширити її, задайте собі кілька запитань:

  • Інформація має зрозуміле джерело походження, або це якийсь анонім, чи невідомий профіль у соцмережах?
  • Журналіст чи його співбесідник самі були свідками чи учасниками подій, або дізнались про це від когось? Чи отримали вони офіційне незалежне підтвердження того, що сталося, або це їхній погляд на події?
  • Чи могла інформація про події бути спотворена? Чи були зацікавлені в цьому джерела інформації або журналісти через гроші, або іншу мотивацію?

Аналізуючи отриману інформацію, намагайтесь знайти відповіді на запитання до змісту повідомлення та його джерела.

ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини…

20 лютого ми віддаємо шану й уклін світлій пам’яті Героїв Небесної Сотні, висловлюємо свою любов та повагу перед незламними синами і доньками України.

Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас. Уже минуло вісім років, а спогади настільки яскраві, наче це було вчора. У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.

Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у бібліотеці коледжу для студентів, викладачів та всіх бажаючих організовано розгорнуту книжкову виставку «Герої непідвладні мороку забуття».

Метою було познайомити студентів з історичним і суспільним значенням Революції Гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, ушанувати героїзм українських захисників.

Подвиг героїв Небесної Сотні має визначне значення для нашої Батьківщини. Перш за все, вони віддали своє життя за те, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла.

День єднання

💙💛16 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ЄДНАННЯ
Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», 16 лютого 2022 року Україна вперше відзначає День єднання.
Комунальний навчальний заклад фахової передвищої освіти “Корсунь-Шевченківський педагогічний фаховий коледж ім.Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради” приєднується до всеукраїнського флешмобу.
 

78-ма річниця Корсунь-Шевченківської битви

Ніхто не забутий…

На попіл ніхто не згорів!

З нагоди відзначення 78-ї річниці Корсунь-Шевченківської битви, в бібліотеці коледжу для студентів, викладачів та всіх бажаючих організовано розгорнуту книжкову виставку «Палав під Корсунем вогонь». В науково-популярній, художній літературі та фотоматеріалах представлених на виставці висвітлюється хід Корсунь-Шевченківської операції та подвиги воїнів-визволителів.

Корсунь-Шевченківська наступальна операція (24 січня – 17 лютого 1944 року) – одна з найбільших та найважливіших битв минулої війни. Одна з блискучих операцій по визволенню Правобережної України від іноземних загарбників, яка завершилась повною ліквідацією німецько-фашистських військ.

Пам’ятаймо   про тих, хто загинув в роки Другої світової війни, хто звеличив нашу землю, у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави, про тих, хто віддав своє життя за врятування рідного краю, увійшовши в безсмертя.        

Вічна пам’ять Героям!

Нехай над Україною завжди буде мирне небо!

Книжкова виставка

В читальному залі педагогічного коледжу відбулася віртуальна книжкова виставка: «Народжений бути вчителем…» до 85-річчя від дня народження  заслуженого вчителя України, академіка АПН України, директора Сахнівської школи О.А.Захаренка     

#Захаренко_Профспілка_2022                                         

Виховна година «Життя, що віддане дітям»

Учитель… Хіба є покликання благородніше, хіба є звання почесніше?!

Саме він, пророщуючи зернятко дитячої допитливості, дбайливо доглядає паростки довіри, оберігає рослинку надії від пекельного сонця образ та нищівних дощів розчарувань. Хто, як не вчитель, домішує до ґрунту знань добрива людських чеснот: доброту і милосердя, честь і порядність, відповідальність і гідність.

Педагог і митець вирощує і плекає ніжне деревце маленької людської особистості, прищеплює йому паростки індивідуальності поглядів і творчості мислення. І настане час, коли це деревце зміцніє і розквітне неповторним цвітом, коли нестрашними будуть йому ні шквальні вітри життєвих випробувань, ні люті морози політичних негараздів, ні задушлива спека внутрішніх пристрастей. І в той час, коли  вчителю належить збирати врожай довготривалої клопіткої праці, він скромно відійде в тінь людського саду і дасть змогу іншим насолоджуватися дивними плодами своїх досягнень. І в цьому велич Учителя! Саме таким Учителем був Олександр Антонович Захаренко. Все своє життя він віддав дітям.  

До 85-річчя від дня народження   О. А. Захаренка   студентами  31 групи була проведена виховна година «Життя, що віддане дітям» (керівник Касяненко Л.М.). Майбутні вчителі доторкнулися до невичерпної мудрості, майстерності таланту людини, яка зробила великий внесок у розвиток освіти нашої країни.  Величезна педагогічна спадщина, яку Олександр Антонович  залишив нам, завжди буде надихати кожного педагога до самовідданої праці, буде щоденним порадником у навчально-виховному процесі, буде тим прохолодним джерелом для спраглих, якого сьогодні нам так бракує.

#Захаренко_Профспілка_2022

Бій під Крутами

29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українського визвольного руху 1917-1921 років, коли юні захисники Української Народної Республіки ціною власного життя зупинили наступ більшовицької армії.

Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

Студенти 25 академічної групи (керівник Лисенко С.В.) в читальному залі коледжу віддали шану стійкості та мужності молодих хлопців, згадали та обговорили історичні події, хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців, які без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу.

 В молитвах всіх героїв пригадаєм
Живим у Бога будем щедрості просить

Воскресне дух, я всіх вас закликаю
Людської пам’яті свічу яскраву запаліть.

Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. Нехай подвиг юних українських хлопців буде для нас прикладом, як потрібно любити рідну землю.