24 лютого 2023 року відбувався чемпіонат України з легкої атлетики.
Студент 24 групи Комунального навчального закладу фахової передвищої освіти «Корсунь-Шевченківський педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г. Шевченка Черкаської обласної ради» Крюков Денис під час змагань із метання списа став чемпіоном України серед Юніорів U20 з результатом 64,69 м та виконам норматив «Кандидат в майстри спорту».
Вітаємо і пишаємося! Бажаємо подальших успіхів на спортивній ниві!
Мова – запорука iснування народу. Однією з найважливіших ознак української ідентичності є саме мова. Поки є українська мова – є окрема українська нація. В складі якої, звісно, завжди залишається місце і для представників інших етносів, що поділяють загальноукраїнські прагнення та цінності. Цих цінностей багато. Це і демократія, і повага до інших, і ненависть до імперій та будь-якого пригнічення людиною людини. А ще це українська мова, повага до якої і знання якої – той самий маркер, що відокремлює нас (незалежно від етнічного походження) від сусідів, які – знов-таки сторіччями! – намагалися розмити українську ідентичність, поглинути її, зробити українців частиною інших національних проектів.
Українська мова варта того, щоб її захищати. І її треба захищати. З іншою не буде нас. Не буде України.
Захищаючи рiдну мову, ти захищаєш свiй народ, його гiднiсть, його право на iснування, право на майбутнє. Не ухиляйся вiд цiєї боротьби… Це наш iсторичний обов’язок, виправдання нашого перебування на цьому свiтi.
Наша бібліотека також долучилась до відзначення цього свята. У коледжі представлена тематична виставка „Мова – душа народу”. На виставці репрезентовано підручники, навчальні посібники, довідники, словники тощо.
Сьогодні біля підніжжя пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні відбувся меморіальний захід до Дня Героїв Небесної Сотні . Хвилиною мовчання пом’янули всіх тих, хто віддав життя за нашу свободу, наше право жити чесними і гідними людьми у власній Державі і студенти та викладачі нашого коледжу .
День Героїв Небесної Сотні – це жалобний день, але він не про смерть, він якраз про героїчну боротьбу, про самопожертву, про готовність українського суспільства захищати державну незалежність України.
Вже дев’ять років минуло відтоді, як у Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській загинули за честь, волю, гідність і за рідну Батьківщину більше сотні невинних українців. Історично склалося так, що на шляху до своєї незалежності український народ завжди приносив у жертву найкращих синів і дочок, серед яких зокрема й Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли відважно та рішуче тієї трагічної зими 2014-го стати до боротьби зі злочинною владою, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя.
Подвиг Небесної сотні став символом громадянської відваги і сили духу українського народу, а імена полеглих патріотів, які тоді вийшли на Майдан, прагнучи кращого майбутнього для України, назавжди закарбувалися глибоким шрамом у наших серцях.
Зараз вся країна як ніколи відчуває, що було на серці у наших героїв. І якби складно нам не було, ми впораємось!
14 лютого відзначається найромантичніше свято всіх закоханих – День Святого Валентина. Для кожної людини цей день особливий, сповнений приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей.
З нагоди свята в актовому залі Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім. Т.Г.Шевченка був проведений романтичний вечір «З любові починається життя». Виступи студентів подарували глядачам атмосферу ніжності й закоханості.
Ми не забуваємо і про наших Захисників, завдяки яким мали змогу відзначити це свято. Запрошений гість, освітянин, воїн ЗСУ, Сергій Воронов розповів студентам про важливість становлення української свідомості, закликав бути гідними подвигу тих, хто їх захищає. Сергій Павлович наголосив, що зараз в Україні є два фронти – один тримають воїни, інший – ми в тилу.
Студенти та викладачі коледжу передали нашим Захисникам волонтерську допомогу – ліхтарики, солодощі, речі першої необхідності, обереги та листи з побажаннями Перемоги.
16 лютого українці вдруге в історії відзначають День єднання.
Ідея свята – показати світу єдність українського народу на тлі військової агресії.
День єднання оголошено для «посилення консолідації» українців, зміцненню їхньої «стійкості» на тлі зростання загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.
Ми різні, різного віку, різної статі, з різних міст, регіонів, різних професій, різних талантів, різних знань, мов, релігій. Але об’єднує нас єдине бажання: жити в мирі, щасливо,однією родиною, разом з дітьми, батьками. І на все це ми маємо повне право. Бо ми в себе вдома, ми в Україні. І ніхто наш дім не буде любити так, як ми любимо. І ніхто, тільки ми разом, зможемо наш дім захистити.
Непохитна віра в перемогу – об’єднувальний фактор для українців. У нелегкий для держави час українці зібралися у велику спільноту, зорганізувалися в громади, асоціації й, об’єднавшись в єдине ціле, роблять спільну справу, наближаючи перемогу.
Єднаймося, УКРАЇНЦІ!!! В єдності наша сила!
Через те, що свято відносно нове, у нього немає багаторічних традицій, зате воно встигло обрости важливими сенсами.
Зараз у цей день українці демонструють всьому світу, що ми сильні, єдині, вітають один одного з Днем єднання.
Тож і наш коледж доєднався до заходів: 16 лютого студенти та викладачі підняли український прапор та заспівали Гімн – головне, що ми знову об’єдналися у спільному прагненні проявити свою громадянську позицію та любов до України.
З метою виявлення, вивчення, узагальнення та поширення кращого педагогічного досвіду роботи колег, викладачів, що атестуються, у коледжі проходять відкриті заняття.
7 лютого 2023 року було проведено показове заняття з громадянської освіти викладачем першої кваліфікаційної категорії Ткаченко Аллою Петрівною на тему «Світ інформації та мас-медіа».
Для розкриття нового матеріалу було обрано дослідницький та частково-пошуковий методи навчання з застосуванням роботи в групах, з текстами, відеоповідомленнями. Працездатність студентського колективу забезпечувалася введенням елементів інтерактиву, організацією діалогу між викладачем та студентами, використанням мультимедійних засобів навчання, роздаткового матеріалу.
Головний акцент на занятті робився на критичному аналізі ЗМІ та виявленні маніпуляцій в них. Студенти працювали з візуальними джерелами різних часових періодів, оскільки за сучасних умов будь-який медіатекст містить значну кількість візуальних матеріалів, саме така робота виконує виняткову функцію підготовки студентів до життя в інформаційному просторі. З цією метою було виконано ряд завдань: проаналізовано матеріали ЗМІ на тему: «Проблеми омолодження злочинності»; підібрано приклади з газет, коли після втручання ЗМІ влада вжила заходів для розв’язання проблем окремих громадян, груп, об’єднань; проведено дискусії «Чому ЗМІ називають «четвертою владою»?», «Чи потрібна демократичним ЗМІ цензура?», соціологічне опитування «Вивчення питань популярності ЗМІ»; доведено, що ЗМІ формують громадську думку.
На занятті підтримувалась доброзичлива психологічна атмосфера. Студенти були відкритими для сприйняття інформації та діалогу.
9 лютого 2023 року викладачем-методистом Жуковою Валентиною Красномирівною було проведене відкрите заняття з основ початкового курсу математики у 23-й групі спеціальності 013 «Початкова освіта» на тему «Ознаки подільності на складені числа».
Чітка структура заняття, продумані етапи з використанням елементів інформаційно-комунікаційних технологій сприяли виробленню у студентів критичного мислення, здатності орієнтуватися в інформаційному просторі, отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до потреб.
Прослідковувалась системна робота над удосконаленням форм та методів організації самостійної роботи студентів. Здобувачі освіти були залучені до дослідницької роботи по визначенню ролі та змісту завдань з підручників математики для 2-4-х класів, пов’язаних з пропедевтичною роботою до засвоєння поняття подільності натуральних чисел в майбутньому.
І матеріал заняття, і форма проведення тісно поєднувалися з особливостями роботи над подібними питаннями у курсі математики початкової школи, що сприяло розвитку професійно-педагогічної та мовно-комутативної компетентностей студентів.
З метою підготовки до вивчення методики навчання математичної освітньої галузі, окремі види роботи проведені з використанням елементів технологій, що застосовуються на уроках математики з дітьми початкових класів, зокрема таких, як проектна діяльність школярів.
Здійснено аналіз основних видів завдань ЗНО різних років, пов’язаних з відношенням подільності та розглянуто окремі питання теорії чисел, над вирішенням яких вчені-математики працюють і в теперішній час.
У сприятливій атмосфері співпраці, активного спілкування, пізнання нового пройшло заняття з основ початкового курсу математики.
7 лютого 2023 року студенти 12 та 22 академгруп відвідали Музей освіти Корсунщини. Засновник музею Кочегура В.П. розповів про постать народного вчителя О.А.Захаренка, його могутній педагогічний дар, унікальність і неординарність розв’язання ним багатьох дидактичних і виховних проблем, невгамовну жадобу до творіння добра. Олександр Антонович Захаренко і дотепер є взірцем педагогічної майстерності для майбутніх вчителів.
6 лютого з нагоди відзначення 86-річниці від дня народження Олександра Антоновича Захаренка, видатного педагога-новатора, засновника авторської школи в с.Сахнівка, в бібліотеці педагогічного фахового коледжу відбувся відкритий виховний захід, присвячений пам’яті великого добротворця.
Організаторами заходу були: викладач педагогіки – Березівська Т.С., та бібліотекар – Полякова М.В.
Березівська Т.С. розповіла про життєвий і творчий шлях О.Захаренка. Розкрила «таємниці» подвижництва педагога, керівника, людини. Доповнила розповідь цікавими відеоматеріалами та презентацією.
Полякова М.В., ознайомила присутніх з історією с.Сахнівка, появою першої школи і розвитком освіти в селі. Провела літературний огляд книжкової виставки «Мудрець і вчитель Сахнівки», яка була оформлена в читальному залі до 86-річчя О.А. Захаренка.
Доповнила розповідь про педагогічні ідеї, розбудову школи, втілення дитячих мрій Олександра Захаренка – студентка 31 групи Москальченко Руслана.
На захід були запрошені студенти всіх третіх курсів. Майбутнім вчителям було цікаво більше дізнатися про відомого педагога, мудрого керівника, нашого земляка – Олександра Захаренка.