Як розпізнати вербальне насильство?
Як не піддатись страху, коли на тебе тисне нахабна і зверхня людина?
Як зупинити диктат?
Відповіді на ці та інші питання студенти 13-ї групи разом із викладачкою Альоною Руденок шукали у творі геніального Томаса Манна «Маріо і чарівник».
Уже з перших хвилин заняття студенти включились в активне обговорення книги. Розібрали психологічний портрет головного героя-мага.
Він, химерний чоловік із нагайкою в руці, приїхав у містечко, де вдавав із себе видатного ілюзіоніста. Насправді ж замилював людям очі та змушував шляхом навіювання робити різні вчинки проти їхньої волі та всупереч здоровому глузду.
Студенти резюмували: в образі чарівника Томас Манн розкрив страшну антигуманну суть тоталітарної влади, якої жадає така особистість. Зі свого боку викладачка допомогла першокурсникам дослідити феномен чарівника: саме із такою нібито «сильною особистістю» чимало обивателів у Німеччині 1920-1930-х років пов’язували надії на встановлення порядку в країні.
Однак тиранія — це завжди про зло. Вона може маскуватися під шляхетні цілі, але насправді принижує, дискримінує і залякує людину. Тож на прикладі світової класики ми навчаємо студентів розумінню суті диктату, а відтак —цінності морально здорового суспільства, в якому панує взаємна повага та людяність.
