Нещодавно у коледжі відбувся цикл творчих заходів, присвячених Григорію Дем’яновичу Зленку – нашому талановитому випускнику, видатному письменнику, бібліографу і краєзнавцю-україністу. 

Дев’ять років тому, в 2015-му, митець тихо пішов у засвіти. Та надихає і сповнює радістю те, що пам’ять про нього – жива, а нині його ім’я звучить із новою потужною силою.

Зберігають найтепліші спогади про свого колегу і в Одеській національній науковій бібліотеці, де Григорій Зленко працював упродовж аж чотирьох десятиліть: з вересня 1972-го по 2012 рік очолював редакційно-видавничий відділ. За ці роки на базі відділу було відредаговано і вийшло друком понад тисячу бібліографічних посібників, чимало з яких визнано найкращими в Україні.

7 листопада, в день народження Григорія Зленка, одеські бібліотекарі  запросили нас долучитися до презентації створеного ними наукового видання «Невтомний шукач скарбів духовних: книжки з автографами з колекції Г.Д. Зленка у фонді Одеської національної наукової бібліотеки». Ми радо прийняли це запрошення і доєдналися до події в онлайн-форматі.

Під час обговорення звучало багато зворушливих спогадів про митця. Корсунська освітянка Світлана Дремлюк, виступаючи на творчій зустрічі, зазначила: «Познайомившись із листами, які Григорій Зленко написав директорам педагогічного училища та його листи-відгуки на різні події, я зрозуміла суть цієї людини. Він залишив гарний слід по собі, тому що і серед одеської літературно-мистецької спільноти, і загалом серед українства, яке читає, він для нас усіх – зразок. Зразок відданості, великої любові та вдячності тому закладу, який дав йому перші знання. У своїх листах він називає поіменно всіх викладачів, про кожного пише, згадує колег, з якими працював у редакції… Та велика вдячність, яку ніс із собою Григорій Зленко, захоплює щирістю».

Як пригадує Людмила Семененко, директорка коледжу, Григорій Дем’янович був людиною винятково тактовною, високоінтелектуальною, інтелігентною і навдивовижу скромною. «Маючи значні здобутки в багатьох галузях, ніколи не хизувався своїми заслугами, – наголосила вона. – Вмів слухати, радити і бути вдячним. Щедро дарував свої чудові книги бібліотеці коледжу, музею історії закладу, а також нам, близьким і друзям, особисто».

Дякуємо творчому колективу Одеської національної наукової бібліотеки за збереження пам’яті на сторінках книги з нагоди 90-річчя митця та за ініціативу щодо заснування Конкурсу з літературного краєзнавства імені Григорія Зленка.

Пишаємося тим, що саме наш коледж став рідним і дав перші ґрунтовні знання непересічному письменнику, «літературному слідопиту», людині книги – Григорію Дем’яновичу Зленку.