Місяць: Вересень 2024 (Page 1 of 2)

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

Всеукраїнський день бібліотек  – це справжній день єдності бібліотекарів, читачів і всієї громадськості, які розуміють вагу і значення бібліотек в житті України.

Девіз дня – «Бібліотека – твоя синергія Перемоги!» відзначає важливу роль бібліотек у нашій великій спільній перемозі.

Це свято, яке відзначають 30 вересня, не просто нагадує суспільству про важливість бібліотек, а також створює атмосферу підтримки для наших героїв-воїнів, колег і всіх українців, незалежно від їхнього місця перебування сьогодні – у бібліотеці чи в окопі.

Бібліотека тримає цінний зв’язок між минулим, сьогоденням і майбутнім. У бібліотеці гуртуються спільноти й зростають люди майбутнього, а бібліотекарі роблять усе можливе й неможливе, щоб це майбутнє в нас було.

Бібліотека – це й місце співпраці, де люди ростуть і розвиваються, стаючи громадянами майбутньої квітучої України. Адже лише зрілі особистості та суспільство можуть зрозуміти помилки минулого, подолати виклики війни та використати усі можливості для відновлення.

Щиро вітаємо всіх бібліотекарів із професійним святом!

Бажаємо вам творчого натхнення, міцного здоров’я, радості та успіхів у вашій благородній роботі.

Гуртуймося та підтримуймо одне одного!

Нестерпним болем повен Бабин Яр.

Тисячоліттям тугою волає.

Безсилі тиша тут і календар.

І берегів у пам’яті немає.

 

Бабин Яр – одна із найтрагічніших сторінок історії України, всесвітньо відоме місце трагедії, що стало символом Голокосту, де у роки фашистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних громадян. Це – місце увічнення пам’яті про жахливі наслідки Другої світової війни, коли жертвами розстрілів ставали люди за свою етнічну приналежність, а також за політичну або ідеологічну позицію.

29 вересня 1941-го року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. За два дні (29 – 30 вересня) було розстріляно майже 34 тисячі мирних жителів Києва єврейської національності. Трагедія, що відбулась, увійшла в історію як одна з наймасовіших акцій знищення мирного населення під час Другої світової війни, а Бабин Яр став назавжди символом Катастрофи і єврейського Голокосту у Європі.

Щороку у День пам’яті жертв Бабиного Яру, що відзначається 29 вересня і присвячується всім загиблим у Бабиному Яру в роки окупації Києва, проводяться траурні заходи на території Заповідника, відбувається покладання квітів представниками органів державної влади, громадськості та іноземними делегаціями.

До роковин трагедії у бібліотеці коледжу разом зі студентами було організовано  книжково-ілюстративну виставку «Бабин Яр: без права на забуття». 

З метою підвищення рівня правової свідомості молоді 24.09.2024 року в актовому залі коледжу відбулася зустріч студентів І-ІІ курсів з капітаном поліції Поповичем Богданом Миколайовичем, старшим інспектором сектору ювенальної превенції (СЮП) Черкаського РУПГУМП Черкаської області, та Проценко Вікторією Василівною, головним спеціалістом ССД виконкому Корсунь-Шевченківської міської ради. В ході зустрічі обговорено питання правопорушень серед неповнолітніх та відповідальності за них. Студенти мали можливість поставити питання та одержати вичерпні відповіді на них.
 
 
 
 
 

Міжнародний День миру

19.09.2024 року студенти 11 академічної групи Корсунь-Шевченківського педагогічного фахового коледжу ім. Т.Г.Шевченка підготували та провели   флешмою до   Міжнародного дня миру. Вони завчасно виготовили плакат, підібрали матеріал для проведення заходу.  Вероніка Лазуренко  розповіла історію відзначення цього свята. Вона підкреслила, що Мир на землі – це найбільше благо для людини. У весь наш народ завжди хотів й хоче жити під мирним небом, спокійно навчатись, працювати на рідній землі.

Зараз під час військового конфлікту гине величезна кількість людей. Від пострілів і снарядів гине цивільне населення, руйнуються будинки, знищуються села та міста. Про це ми всі знаємо й пам’ятаємо, згадуємо наших воїнів, які борються за свободу України, відстоюють нашу незалежність. Ми вдячні їм за їхню любов до України, відданість, патріотизм. Схиляємо голови перед полеглими в цій страшній війні й завжди будемо пам’ятати їх.

Ангеліна Гайван, Роза Проценко, Даша Вовченко та Ліза Тимошенко читали вірші про мир, про нашу незалежність. Студенти-глядачі коледжу своїми оплесками щиро дякували першокурсникам за змістовний захід. 

Тема, яка на сьогодні є актуальною для всіх без винятку українців, – спілкування та взаємодія з військовими. Адже у кожного із нас хтось із рідних, друзів чи знайомих стоїть на захисті України. А отже, ми маємо розуміти їх – Людей, які титанічними зусиллями боронять нашу Батьківщину, проявляти щодо них свою повагу, вдячність і щирість.
Вчора, 17 вересня, для студентів нашого коледжу була організована пізнавальна інтерактивна лекція «Життя в умовах війни. Особливості комунікації з військовими. Ключові аспекти взаємодії».
Надзвичайно важливими й корисними знаннями ділилася з молоддю психологиня МХП із 15-річним досвідом роботи в галузі кризової психології Оксана Лященко.
Разом із координатором із взаємодії з військовими та їхніми родинами Сергієм Халупінським та регіональним менеджером БО «БФ «МХП – Громаді» Миколою Єфремцевим пані Оксана провела кількагодинний тренінг, зануривши студентів у обговорення таких важливих тем: * Чому буває нелегко комунікувати з військовими? * Як змінюється свідомість після перебування у зоні бойових дій? Правила бою. * Наслідки травматичних подій. ПТСР. *Особливості спілкування з військовими. Простір довіри. * Підтримка військових з інвалідністю.
Близькі для кожного й актуальні питання, неймовірно цікавий фактаж лекції, жвавий діалог зі студентами зробили зустріч інтелектуально й емоційно насиченою.
Позитивного настрою додав Микола Єфремцев, подарувавши для нашої бібліотеки цінні книги – унікальне видання творів Тараса Шевченка, книгу Василя Симоненка із його поезією та відцифрованим щоденником, збірку «Грайлик» Марії Пилипчак – авторки, яка 40 років поспіль збирала зразки українського фольклору, та книга про родовід Тараса Шевченка.
Щиро вдячні всім організаторам зустрічі. Залучаючи молодь до важливих суспільних обговорень, ми будемо більш дієво спрямовувати наше суспільство до об’єднання і діалогу, а відтак – до зміцнення й розквіту нашої країни після омріяної Перемоги.
 
 
 
 
 
 
 
 

Студенти 42 академічної групи разом з керівником Градоблянською Н.В. організували круглий стіл за результатами педагогічної практики «Перші дні дитини в школі». Студенти поділилися враженнями,  набутим досвідом та спостереженнями за роботою вчителя у перші дні навчання першокласників, яку вони проходили в різних школах області.

Письменники-ювіляри вересня

Україна має багатий літературний спадок завдяки плеяді багатьох відомих письменників, як класиків, так і сучасників. Українські письменники-класики зробили величезний внесок у збереження української мови, адже писали  у ті часи, коли вона була забороненою.

Вересень 2024 року відзначається низкою ювілейних днів народжень видатних українських письменників-класиків: Івана Котляревського, Олександра Довженка, Павла Грабовського, Михайла Коцюбинського, Дмитра Павличка. Їх творчість є невід’ємною частиною мистецької скарбниці України та відіграє важливу роль у формуванні національної культури. Їх твори збагачують духовно, виховують патріотів, прищеплюють любов до рідного краю,  до батьківського дому, до Батьківщини, допомагають заглибитись в історію нашої культури, збагнути, як і чим жив наш народ у різні часи та епохи.

У бібліотеці коледжу оформлена книжкова виставка творів класиків-ювілярів, яка допоможе ознайомитися та доповнити знання про життя та творчість видатних особистостей української літератури.

8 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ

Міжнародний день грамотності — один із днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй  та символізує досягнення усього людства, адже грамотність – це один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного.

 Цей день щорічно святкується 8 вересня. Свято було запроваджене й святкується не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, але й всіх, хто навчає дітей і молодь та розповсюджує грамотність.

 Вітаємо з Міжнародним днем грамотності та бажаємо завжди бути впевненою у собі людиною, грамотно вести розмову і будь-яку справу.  Пишіть без помилок і помарок розповідь про своє дивовижне життя, дізнавайтесь багато цікавого зі сторінок історичних, повчальних, філософських та веселих книг.

В нашій бібліотеці до Міжнародного дня грамотності приурочена книжкова виставка, на якій представлені книги, які можуть надати неоціненну допомогу в підвищенні грамотності кожної людини.

«Грамотність ― це завжди тренд, грамотним бути завжди модно».

Запрошуємо відвідати її в читальному залі бібліотеки коледжу!

День читання книг

Сьогодні, 6 вересня, світова спільнота відзначає День читання книг. Свято створене, зокрема, щоб підбадьорити тих, хто любить читати, наголосити на важливості читання, стимулювати людей придбати нову книгу для власної чи публічної бібліотеки. У День читання книг рекомендують принаймні на мить відволіктися від звичного ритму життя, зупинитися та насолодитися неймовірним ароматом друкованих сторінок, пірнути у світ художньої реальності.

Читання підвищує нашу грамотність. Читаючи текст, ми запам’ятовуємо, як пишуться слова, і не помиляємося при написанні.

Для багатьох людей читання — це найкращий вид відпочинку.

День читання книги є також чудовою нагодою зацікавити молодь читанням, а один із найкращих способів – це почитати книгу разом.

Сьогодні наша бібліотечна родина коледжу поповнилась новими  книголюбами.

Ми разом читали та обговорювали свої улюблені книги, авторів, ділилися враженнями від прочитаного.

Щиро запрошуємо кожного з вас до нашого читального залу, бо окрім підручників тут ви завжди зможете знайти для себе: велику кількість нової інформації у виданнях для саморозвитку і дозвілля; кращі твори сучасної та класичної літератури.

Наше спілкування буде приємним і корисним для усіх нас!

« Older posts